Telefondaki bilgilerin çalınması

Genelde konum, kamera gibi şeylere izin vermiyorum. Vermemişimdir diye düşünüyorum ama telefona format falan attığımız için o halini bilmiyorum şu an.

Format attım ama bu olay olalı çok oldu dediğim gibi. Sadece emin olmak için soruyorum. İçime şüphe düştü rahat edemiyorum bir türlü.

Format atıldı ☑️ izinleride gözden geçir.

Hocam biraz saçma olacak ama paylaşılmasından en çok utandığın fotoğrafları çek ve en çok yaptığın hareketleri bir tane site var Google'deki fotoları buluyor oraya koy paylaşılomıssa bulursun ama önermiyorum çok.

Hocam biraz saçma olacak ama paylaşılmasından en çok utandığın fotoğrafları çek ve en çok yaptığın hareketleri bir tane site var Google'deki fotoları buluyor oraya koy paylaşılomıssa bulursun ama önermiyorum çok.

Teşekkür ederim önerin için. Ama bu daha riskli geldi bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Büyütülecek bir şey yok. Rastgelmiş görsellerden de zararlı yiyorsak vay halimize.

Tarayıcının kamera erişimi kapalı olsa yeter.
Ek olarak kamera ve mikrofonu yöneten uygulamalar da var. Deneyebilirsiniz. Sadece izin verilen uygulamalar mikrofonu kullanabiliyor bu sayede.

Android üzerinde zararlıların çoğunlukla uygulama şeklinde bulaşabildiğini biliyorum. Yüklediğiniz uygulamalara dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşacağınızı düşünmüyorum. Rahat olun, paranoyayı gerektirecek bir durum söz konusu değil. İçiniz rahat etsin diye herhangi bir antivirüs yazılımıyla cihazınızı taratabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı