Telefondaki Micro SD kart kilitlendi

Akininca

Centipat
Merhabalar, başlıkta da yazdığım gibi telefonumda kullanmakta olduğum micro SD kart kilitlendi. 32 GB SanDisk Ultra micro SD kullanıyorum, telefonum Android 6.0.1 işletim sistemli bir Samsung akıllı telefon.

Olay ben bir video kaydı alırken gerçekleşti, video kaydı yarıda kesildi, tekrar başlatmaya çalıştığımda kamera izin vermedi, galeriden birkaç şeyi silmeyi denediğimde ise başta silinmiş gözüktü ancak galeriden çıkıp girince geri geliyorlardı.

Bunun üzerine kartı bilgisayarıma adaptör ile taktım, bozuk video kaydı ve birkaç fotoğrafı bu şekilde silmeyi denedim, kayıtlar siliniyor gözüküyordu ancak kartı çıkarıp takınca yine oradaydı.

CMD'yi kullanarak karttaki readonly komutunu kaldırmayı denedim, bir şey değişmedi.
Telefonumdan kartı biçimlendirmeye çalıştım, başarıyla biçimlendirildiğini söyledi ancak hiçbir şey değişmemişti. Sonra bilgisayarda Windows'un kendi biçimlendirme özelliğini kullandım ve her şey normal gözükmesine rağmen en sonunda biçimlendirilmeyi bitiremedi diye hata verdi.

Bu kartı bir şekilde tekrar yazmak için açmanın bir yolu var mı? Şu sıralar yeni kart almam pek mümkün değil ve bir şekilde açmak istiyorum. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı