Telefondan düzgünce fotoğraf nasıl çekilir?

En iyi cevaplar
0
Beyler, nasıl adam akıllı fotoğraf çekilir? Ben çekemiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Quewer

Nanopat
En iyi cevaplar
1
Yer
Kings Canyon (Apex Legends)
Nasıl fotoğraf çekmek istiyorsunuz? Mesela selfie türü mü yoksa arka kamera ile bir kişinin fotoğrafını çekmek mi?

Timurozer

Millipat
En iyi cevaplar
0
Yer
Çanakkale
Flaşlı çekim, çünkü flaşlı çekimde senin el titremeni en aza indiriyor. Artı daha net çekim 👍.

Quewer

Nanopat
En iyi cevaplar
1
Yer
Kings Canyon (Apex Legends)
Arka kamerası ile çekmek istiyorum. Titrememesi gerektiğini bilmiyordum.
Mesela arkadaşınızın fotoğrafını çekeceksiniz. Arkasında bir yapı var ya da manzara. Arkadaşınızın ayakları telefon ekranının alt kısmına denk gelmeli ki manzarayı da arkadaşınızı da tam olarak fotoğraf içine alasınız. Ayrıca ışığı da (artık Güneş, Ay, her neyse) arkanıza almalısınız.

KS
Python Yılan'ı
En iyi cevaplar
0
Mesela arkadaşınızın fotoğrafını çekeceksiniz. Arkasında bir yapı var ya da manzara. Arkadaşınızın ayakları telefon ekranının alt kısmına denk gelmeli ki manzarayı da arkadaşınızı da tam olarak fotoğraf içine alasınız. Ayrıca ışığı da (artık Güneş, Ay, her neyse) arkanıza almalısınız.
Abim bunları anlatmıyor ki. Güneş çarpıyormuş da söylemiyormuşum(!) Anlatsa. Ve şöyle böyle demiyormuşum. Ne bileyim ben. Bana şöyle çek der çekerim ben.

En iyi cevaplar
4
Yer
Kaer Morhen
Ekranı boydan boya bölen kılavuz çizgilerini açıp çektiğiniz cisim/manzarayı göz kararı ortaya, yandaki kılavuz çizgileri üzerine veya gözünüze nasıl hoş gelirse öyle oturtarak çekerseniz zamanla perspektifinizi oturtursunuz.
Aynı zamanda pozlama ayarları da önemli ama girip ayarları kurcalamanıza gerek yok. Misal iPhone'larda bir yere odaklamak üzere basarsanız yanda çıkan güneş ikonunu aşağı yukarı kaydırarak pozlamayı ayarlayabilirsiniz. Odaklamak üzere basılı tutarsanız da o ışığı referans alarak pozlama ayarı yapabilirsiniz.

Yukarı