Telefondan yapılan virüs testi telefona zarar verebilir mi?

Alikaplan801

Decipat
Makaleler
7
Merhaba, çeşitli sitelerde yayınlanan korsan bilgisayar oyunlarını telefonuma indiriyorum ardından da VirusTotal ile tüm antivirusler arasında korsan oyuna virüs testi yapıyorum. Amacım, avların ne kadar güçlü olduğu ve korsan oyunların ne kadar zararlı yazılım içerdiğini görmek. Hatta ilerleyen zamanlarda buna dair bir ifşa konusu bile açmayı düşünüyorum.

Neyse, korsan bilgisayar oyunun Android telefona zarar vereceğini düşünmüyorum. Yine de sormak istedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vermez. Ayrıca, vaktine yazık. Anlamlı bir konu olmaz. Korsanı virüs ile bağdaştırmaya ve bunun üzerinden yermeye çalışanların argümanları sıktı artık.
Açıkçası kimse hayrına iş yapmaz. Sen oyunun orijinalini aldığın da yapımcıya para kazandırıyorsun ve o da sana oyununu oynamana izin veriyor. Fakat korsan oyunları kıran kişiler ise sadece virüs yerleştirerek para kazanabiliyor ve bu bildiğin bir zorunluluk gibi.

O yüzden, korsan oyun ve programlardan virüs bulaşma ihtimali çok fazla. Ayrıca, neden 'gereksiz' olsun ki? Kaç oyunda 64/64 uyarı verdi Virustotal. ve bu indirdiğim yerler çok popüler sitelerdi.

Windows için yazılmış bir program Android´de çalışmaz. Ancak dikkatli olun. Android için de yazılmış zararlı yazılımlar fazlasıyla var. Bence en güvenlisi Android yerine GNU/Linux dağıtımlarını kullanmak.

Açıkçası kimse hayrına iş yapmaz. Sen oyunun orijinalini aldığın da yapımcıya para kazandırıyorsun ve o da sana oyununu oynamana izin veriyor. Fakat korsan oyunları kıran kişiler ise sadece virüs yerleştirerek para kazanabiliyor ve bu bildiğin bir zorunluluk gibi.

O yüzden, korsan oyun ve programlardan virüs bulaşma ihtimali çok fazla. Ayrıca, neden 'gereksiz' olsun ki? Kaç oyunda 64/64 uyarı verdi Virustotal. ve bu indirdiğim yerler çok popüler sitelerdi.

Şu forumda açılan korsan hakkındaki tartışma konularına biraz göz atsaydın söylediklerine makul cevaplar alabilirdin. Önerimdir, ifşa konusu açıp milleti bilgilendirmeden önce biraz kendi kendini bilgilendirmeye uğraş. Uğraşsaydın, korsan gruplarının kendi kırdıkları oyunlara virüs ekleyip gelir elde etme gibi bir amaç gütmediklerini, bunu neden yapmayacaklarını anlardın.

Şu forumda açılan korsan hakkındaki tartışma konularına biraz göz atsaydın söylediklerine makul cevaplar alabilirdin. Önerimdir, ifşa konusu açıp milleti bilgilendirmeden önce biraz kendi kendini bilgilendirmeye uğraş. Uğraşsaydın, korsan gruplarının kendi kırdıkları oyunlara virüs ekleyip gelir elde etme gibi bir amaç gütmediklerini, bunu neden yapmayacaklarını anlardın.
Bir link ile bile güçlü virüslerin yenilmesinin mümkün olduğu bu zamanda böyle devam edin siz...
Oyuna verecek paranız yok ise bari indirimleri bekleyin!

Şu korsancilarin orijinal kullananlari ezmeye çalıştığını da anlamıyorum.

Geri
Yukarı