Telefonla birini ararken cızırtı

326001

Kilopat
Makaleler
4
Sadece ararken ve konuşurken duyuyorum. Sebebi ne olabilir? Komik olacak ama, radyo açık iken telefonu yanına koyunca bir cızırtı duydum. Onla alakası olabilir mi?

Hoparlör temizleme var. İçine toz kaçmışsa falan belki ondandır. Ben Redmi Note 9 kullanıyorum. Ayarlarda kendi hoparlör temizleme sesi var. Arada zevk için açıyorum. Hoparlör resmen hava üflüyor.

Hattını çıkarıp başka bir hat takıp dener misin bir de bu ses konuştuğun kişi sanki rüzgarlı bir yerde konuşuyormuş gibi mi?
Onun gibi. Maalesef şu an deneyemem :(
Aslında telefonu hoparlöre alınca daha rahat duyuluyor ama hoparlör ile video izlerken en ufak cızırtı yok. Yani hoparlör kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Büyük ihtimal operatörden kaynaklı diye düşünüyorum. Fırsat olunca başka bir hat takıp deneyip durumu gözlemlersin. Hoparlörde sıkıntı olduğunu sanmıyorum olsa dediğiniz gibi müzik veya videolarda aynı şekilde ses cızırtılı gelir.

Büyük ihtimal operatörden kaynaklı diye düşünüyorum. Fırsat olunca başka bir hat takıp deneyip durumu gözlemlersin. Hoparlörde sıkıntı olduğunu sanmıyorum olsa dediğiniz gibi müzik veya videolarda aynı şekilde ses cızırtılı gelir.
Evet ve oturduğumuz yerde hep sıkıntı çekiyoruz. İstanbul Levent'in yüksekleri biraz öyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı