Telefonlarda en iyi kamerayı seçmek

ozer d

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Dostlar selam iyi forumlar.
Bir telefon almayı düşünüyoruz diye düşünelim.
Bu telefonda kamera özellikleri en iyi nasıl olmalı? Örnek verecek olursak yüksek çözünürlükte olacak, ISO değer aralığı, kamera perde aralığı gibi özellikleri yüksek olmalı bunun alçak olması gerekiyor gibi konusunda yardım istiyorum.
En iyi kamerayı genel olarak nasıl seçeriz bunu anlamak istiyorum. Araştırdım ama pek bir kaynak bulamadım.

Telefon kamerası göreceli bir şey. Sensör modeli ve yazılım en önemlisi. Diğer etkenler çok önemli değil.

Mesela Google pixel serisinin kamera özellikleri çok iddialı olmamasına rağmen yazılım ile mükemmel fotoğraf ve videolar çekebiliyor.

Genel olarak şunları söyleyebilirim. Sensörün büyük olması, diyafram açıklığının düşük olması ve ISO'nun fazla olması fotoğraf çekimine çok büyük artısı var.

Teknik özelliklerden ziyade telefonun fotoğrafı nasıl işlediği çok önemli.

Telefon kamerası göreceli bir şey. Sensör modeli ve yazılım en önemlisi. Diğer etkenler çok önemli değil.

Mesela Google pixel serisinin kamera özellikleri çok iddialı olmamasına rağmen yazılım ile mükemmel fotoğraf ve videolar çekebiliyor.

Genel olarak şunları söyleyebilirim. Sensörün büyük olması, diyafram açıklığının düşük olması ve ISO'nun fazla olması fotoğraf çekimine çok büyük artısı var.

Teknik özelliklerden ziyade telefonun fotoğrafı nasıl işlediği çok önemli.
Peki yazılımın iyi olduğunu nasıl anlayabileceğiz markaya bakmadan?

Yeni konular

Geri
Yukarı