Telefonların büyük olması kullanım rahatlığı sağlar mı?

350070

Megapat
İlk 5 Haneli Mesajınız!
Makaleler
4
Merhaba arkadaşlar.

Günümüzde iPhone dışında galiba 4.9-5.1 inç arasında telefon üreten firma yok gibi.
Bu büyük telefonları inceledim (arkadaşlarım telefonları) bayağı rahatsız edici ve kullanım zorluğu çıkartıyor gibi.

Bir de renkleri kötü oluyor. Bende iPhone6 var ama iPhone6 Plus olanlara göre telefonun rengi çok güzel duruyor. Bir kaç kişiyle karşılaştırdım böyle.

Bence ergonomik değil. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Telefon alacağım 1 yıldır, güncel telefonların hepsi büyük olduğu için iPhone 6 ile idare etmeyi planlıyorum.

Bütçem de çok yok yani. En fazla 2.500 TL oda kaçak yollardan temin edeceğim. Araştırmalara devam edeyim.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar.

Günümüzde iPhone dışında galiba 4.9-5.1 inç arasında telefon üreten firma yok gibi.
Bu büyük telefonları inceledim (arkadaşlarım telefonları) bayağı rahatsız edici ve kullanım zorluğu çıkartıyor gibi.

Bir de renkleri kötü oluyor. Bende iPhone6 var ama iPhone6 Plus olanlara göre telefonun rengi çok güzel duruyor. Bir kaç kişiyle karşılaştırdım böyle.

Bence ergonomik değil. Sizler ne düşünüyorsunuz?

Telefon alacağım 1 yıldır, güncel telefonların hepsi büyük olduğu için iPhone 6 ile idare etmeyi planlıyorum.

Bütçem de çok yok yani. En fazla 2.500 TL oda kaçak yollardan temin edeceğim. Araştırmalara devam edeyim.
Hocam ellerim büyük, poco f2 pro kullanıyorum 6.7 inch ve tek el ile kullanabiliyorum sorun olmuyor. O yüzden 6 inch telefonlar falan bana küçük geliyor, herkesin eline uygun olmasa da cebine sığdığı sürece büyük ekranı herkes avantaj olarak görüyor. İçerikler daha rahat izleniyor oyunlar daha rahat oynanıyor batarya büyüyor daha uzun süre dayanıyor.

Dostum bu bütçeyle çok konfora bakma şansın yok gibi. Telefon boyutuna gelecek olursak, ben iphone 5s den 6 ya geçiş yapalı 7 ay oldu ve geçenlerde iphone 5s i şarja takıp kullandım. Avucuma oturması o kadar hoşuma gitti ki bazı problemleri olmasa 5s'e geri dönecektim. Fakat benim telefon kullanımımda sadece arama mesaj ve youtube var. Başka herhangi bir sosyal medya kullanmıyorum ve oyun oynamıyorum. O yüzden küçük telefon benim için en kullanışlısı. Hayaller İphone mini, gerçekler iphone 7-8 falan.

POCO X3 Pro kullanıyorum. Telefon çok büyük ve ağır olduğu için taşıma konusunda sıkıntı çıkarıyor. Cebe koyduğun zaman kaba ve hoş olmayan bir görüntüsü var. Zaten pantolon dışında başka bir şeyin cebine koyamıyorum, çünkü sığmıyor. Bir de öğrenciyiz malum. Sürekli koşturuyoruz oradan oraya. Ekstradan zorluk çıkarıyor. Büyük telefonlar günlük kullanım için çok ergonomik olmuyor. Şu an mesela POCO X3 Pro yerine iPhone SE modellerinden birini almak isterdim.

POCO X3 Pro kullanıyorum ve telefon çok büyük ve ağır olduğu için taşıma konusunda sıkıntı çıkarıyor. Cebe koyduğun zaman kaba ve hoş olmayan bir görüntüsü var. Zaten pantolon dışında başka bir şeyin cebine koyamıyorum çünkü sığmıyor. Bir de öğrenciyiz malum. Sürekli koşturuyoruz oradan oraya. Ekstradan zorluk çıkarıyor. Büyük telefonlar günlük kullanım için çok ergonomik olmuyor. Şu an mesela POCO X3 Pro yerine iPhone SE modellerinden birini almak isterdim.

Bende POCO X3 NFC kullanıyorum aynı kasa telefonlar. POCO'lar normale göre daha kaba. İnce büyük telefon rahat oluyor.

Bende POCO X3 NFC kullanıyorum aynı kasa telefonlar. POCO'lar normale göre daha kaba. İnce büyük telefon rahat oluyor.
Hocam benim telefon 8.9mm kalın geliyor, sizinki 9.4mm'miş maşallah. İkimizinki de 215gr. Başkalarının telefonlarını elime aldığımda iskambil kağıdı tutuyormuşum gibi geliyor cidden. Poco serisi bence de haddinden bir tık daha kalın/ağır.

Hocam benim telefon 8.9mm kalın geliyor, sizinki 9.4mm'miş maşallah. İkimizinki de 215gr. Başkalarının telefonlarını elime aldığımda iskambil kağıdı tutuyormuşum gibi geliyor cidden. Poco serisi bence de haddinden bir tık daha kalın/ağır.
Zaten oyuncular için yapılmış bir telefon. Telefonu aldığımdan beri Clash of Clans ve Clash Royale oynuyorum sadece. Yanlış telefon seçimi yapmışım 😕

Daha önce minimal boyutlarda S9 kullanıyordum. Küçük ekran kullanılmaz asıl bu devirde. Değişirken hiç tereddüt etmeden S20+ aldım. Sırf büyük olsun diye.

Geri
Yukarı