Telefonu darbelerden veya bükülmelerden nasıl korumalıyım?

Curesto

Hectopat
Yer
Ordu,Fatsa
Merhabalar. Yeni telefon olarak GM 20 Pro satın aldım.

Cihaz yeni olduğu için, elimden geldiğince nazik ve tedbirli kullanmaya çalışıyorum.

Mesela bükülmemesi için cebime koymak yerine, elimde taşıyorum.

Batarya ömrünü korumak için şarjı yüzde 30 civarına düştüğü anda cihazı şarja takıyorum.

Takıntıdan olsa gerek, cihazın ekranını ikide bir temizliyorum.

Cihazda sadece hafif oyunlar oynuyorum, ısındığını zaman batarya ömrüne zarar verir diye korkuyorum.

Sizce fazla mı tedbir alıyorum?

bados123

Kilopat
Yer
MUĞLA
Bükülmeye karşı koruyamazsın, fakat düşmeye karşı oluşacak hasarlardan koruyabilirsin.

KS
Curesto

Curesto

Hectopat
Yer
Ordu,Fatsa

ramazan_Unsal

Hectopat
Yer
Asgard
Bir şeye çok para verip bunu kullanmaktan korkmayın. Para veriyorsanız o şey hakkını vermeli. Kırılmaz cam ve silikon kılıf takın ve fiziksel zararlardan korursunuz. İster cebinizde ister çantanızda taşıyın inanın o kadar değer verilecek bir şey değil. Birkaç hafta sonra yeni olduğunu bile unutursunuz.

HuseyinSlayer1

Hectopat
Yer
Adana
Ben 1 yıl Redmi Note 7 kullandım, telefonu aldığım andan itibaren affedersiniz “hayvan gibi” kullanmıştım, kırılmaz cam taktırmadım, şarja dikkat etmedim, kutudan çıkan kılıfı kullandım, 1 yılın sonunda telefon hala ilk günkü gibiydi. 😁
Bu kadar kasmanıza gerek yok, bu arada bir söz vardır; Sakınılan göze çöp batar, bu kadar sakınırsanız bozulur, az hakkını verin. 😁

ExecutioneR_

Hectopat
Yer
Hell
Ben 1 yıl Redmi Note 7 kullandım, telefonu aldığım andan itibaren affedersiniz “hayvan gibi” kullanmıştım, kırılmaz cam taktırmadım, şarja dikkat etmedim, kutudan çıkan kılıfı kullandım, 1 yılın sonunda telefon hala ilk günkü gibiydi. 😁
Bu kadar kasmanıza gerek yok, bu arada bir söz vardır; Sakınılan göze çöp batar, bu kadar sakınırsanız bozulur, az hakkını verin. 😁
Memnun musunuz hocam ? İnternetten mi aldınız ?

HuseyinSlayer1

Hectopat
Yer
Adana
Memnun musunuz hocam ? İnternetten mi aldınız ?
Ben elden bir tanıdıktan almıştım sıfır olarak, şu an elden çıkarttım, ama memnundum yani, iyi telefondu, elden çıkartmasam kullanmaya devam ederdim, şu an alınır mı? Orasına pek karışmayayım, ama hakkını veriyordu yani. 😁

Yukarı