Telefonu Root etmek ne işe yarar?

Oemer Senturk

Kilopat
Daha fazla  
Ben telefonumdan ekran görüntüsü almak için bir program arıyordum . Bütün programların Root izni gerektirdiğini öğrendim. Telefonum Samsung Galaxy S4, sizce Root etmeli miyim? Bir sorun çıkar mı? Bir de Android 5.0 gelince güncelleyebilecek miyim? Root kaldırılıyor mu ? Root Faydalı mı ? Zararlı mı?

Cevaplarsanız sevinirim .

Son düzenleyen: Moderatör:
Telefonunuza Android 5.0 güncellemesi gelecek. 2015 yılının başlarında dağıtılmaya başlanır. Root işlemi doğru yapılırsa telefonunuza zarar vermez. Root, size telefonunuzun donanımı ve yazılımı üzerinde tam erişim sağlayan bir yetkidir. Telefonunuzdan tam verim alabildiğiniz için faydalıdır. Eğer bu yetkiyi kullanarak ROM atarken telefona hasar verirseniz zararlıdır. Yani göreceli bir kavram. Sizin nasıl kullandığınız ile alakalı.

Ayrıca Root yetkisini istediğiniz zaman geri alabilirsiniz. Ancak telefonunuz garanti kapsamındaysa, Bootloader kilidi açılacağından garanti dışı kalır. Umarım açıklayıcı olmuştur.

Ekran görüntüsü almak için derken galiba video kaydı almak istiyorsunuz. Diğer ihtimal biraz garip olurdu.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı