Telefonu şarjda iken kullanmak zararlı mı?

hanifi_corak

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Backend Developer
Merhabalar. 2 hafta önce Samsung J7 aldım. Sarjda iken oynasam(Instagram, internet vs) sorun çıkar mı veya telefona zarar verir mi?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şarjda oyun oynamak ya da telefonu kullanmak pil ömrü için zararlıdır, telefon bir taraftan şarj olurken bir taraftan da şarj boşaltıyor ve işte bu yüzden dolum-boşalım işlemi bataryaya uzun vade de zarar verir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben buna katılmıyorum. Bence yeni nesil telefonların hepsi bu konuda bataryası iyidir. Bildiğim kadarıyla zaten şarjda olsa bile telefonun arka planda olan uygulamaları çalışır. Bence bir sorun olmaz çünkü ben aylardır şarjdayken bile kullanıyorum ve ne bataryasını değiştirdim ne şarjını ama orijinal bir şarj aletine sahip değilsen o bataryayı bozabilir :)

Konu eski fakat yine de yanıtlamak istiyorum. Yukarıdaki arkadaşlar zararlı falan demiş fakat öyle bir şey yoktur. Zaten internette araştırdığınızda şarj ettiğiniz adaptör ve kablonun orijinal olduğu sürece hiçbir zararı olmadığını görürsünüz. O telefonlara boşuna akıllı cihazlar denilmiyor Benimde J7 prime telefonum aşağı yukarı sizinle aynı zamanda aldım ve aldığımdan beride şarjda kullanıyorum 4 yıldır daha bataryamda hiçbir sıkıntı olmadı. Bu konuyu araştıran kişiler yorumumu görürse gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Yeni konular

Geri
Yukarı