Telefonum Düştükten Sonra Dokunmatiği Çalışmıyor

Mehmet_M

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Paramaribo / Surinam
Daha fazla  
Galaxy Wonder telefonum var. Bugün kaza ile telefonumu düşürdüm. Daha sonra açtığımda dokunmatiğinin çalışmadığını gördüm. Menü tuşu, güç tuşu gibi fiziksel tuşlar çalışıyor. Zenfone 2'yi bekliyorum. Bu yüzden telefonu tamir ettirerek para vermek istemiyorum. Bir çözümü var mı?

Düşünce olmuş yani donanım bir sorun bence dayanabiliyorsanız hiç yaptırmayın. Tamirin ucuz olduğunu zannetmiyorum. Zenfone 2'i bekleyin derim.
Dediğiniz gibi düşünüyorum bende. Teşekkürler. Gidip 2. el sadece mesaj ve arama yapabileceğim bir telefon alsam beni idare eder. Bu arada bazı sitelerde dokunmatiğin tam ortasından sağına veya soluna iğne geçirip, boşluk bırakıp, bir süre bekledikten sonra düzelebiliyormuş. Tabi bu geçici bir çözüm. Bu mümkün müdür?

Son düzenleme:
Garantisi yoksa açın bakın içindeki dokunmatiğin çalışmasını sağlayan flex kablo (dokunmatik bölümü anakarta bağlayan soket) çıkmış olabilir.

Bence yeni telefon alın. Çünkü ekranı yaptıracağım diye telefon kadar para istiyorlar.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı