Telefonum SIM kart görmüyor

alperenulusooy

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba benim problemim telefon simkart görmüyor. Telefonumun kargosu daha dün akşam üstü geldi. Yani anlaycağınız üzere telefonum çok yeni. Başta bir problem yoktu ama sonradan ayarlardan güncellenme ayarlarına girdim orada MIUI 12 kurdum. Benim telefonum Xiaomi Redmi Note 9 ve keşke kurmaz olaydım. Ablamda Redmi Note 9 Pro var o da ilk güncelleme yaptığında çok problem yaşamıştı. Ama benim problemim daha farklı. Telefonu kurdum ve açıldı ama SIM kartımı görmemeye başladı. Şu an telefonda simkartım takılı ama telefonda yok gözüküyor. Bunu nasıl çözebiliriz kendi kendine olacak bir şey midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yazılımsal bir şey ise yapacak bir şey yok ancak SIM yuvasına bir üflemeyi deneyin belki toz falan bir şey vardır.
Sim kartımı on kere tak çıkar yaptım şimdide kartım bozulucak diye korkuyorum MIUI 12.0.8 sürümü yüklenmiş işin kötü tarafı fabrika ayarlarını sıfırlayınca bile MIUI 12 olarak kuruluyor.Bu arada IMEI'ler aktif.

Hocam olmayacak gibiyse ve iade imkanınız sürüyorsa iade edin veya değişim talep edin.

Vallaha şu an ne yapacağım bilmiyorum daha babam eve gelmedi gelince söylerim.
Arkadaşlar internette biraz araştırma yaptım ve *#06# bende IMEI numarası gözükmüyor. Bir şekilde ben kutusunun arkasında yazan IMEI kodunu telefonuma atabilir miyim? Güncellemeden sonra sanırım IMEI kodum silinmiş. Yardımcı olur musunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallaha şu an ne yapacağım bilmiyorum daha babam eve gelmedi gelince söylerim.
Arkadaşlar internette biraz araştırma yaptım ve *#06# bende IMEI numarası gözükmüyor. Bir şekilde ben kutusunun arkasında yazan IMEI kodunu telefonuma atabilir miyim? Güncellemeden sonra sanırım IMEI kodum silinmiş. Yardımcı olur musunuz?
Telefonunuz replika telefon mu yoksa orjinal sıfır telefon mu aldınız? Eğer orjinal telefon aldıysanız kesin iade edin. Eğer replika ise IMEI atılabiliyor fakat sadece SIM2 çalışıyor. Yeni nesil cihazlara SIM1 IMEI'si yazılamıyor.

Geri
Yukarı