Telefonuma benden habersiz farklı yerlerden kodlar geliyor

Akarsu.843

Centipat
Arkadaşlar iyi günler. Yaklaşık yarım saat önce Twitch'ten Microsoft'tan doğrulama kodları geldi ve benimle alakası yok anladım birisi hesabımla ya da numaramla işlem yapmaya çalışıyor. Takmadım dedim ne de olsa kodlar elimde yazmasam bir yere alamazlar. Ama sonra yurt dışından Moskova'dan birkaç numara geldi kapattım direk şimdi durdu ne yapmam lazım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun hocam bilgileriniz birilerinin ellerine geçmiş.Mail vs her şeyin şifresini değiştirmek en temizidir.

Arkadaşlar iyi günler. Yaklaşık yarım saat önce Twitch'ten Microsoft'tan doğrulama kodları geldi ve benimle alakası yok anladım birisi hesabımla ya da numaramla işlem yapmaya çalışıyor. Takmadım dedim ne de olsa kodlar elimde yazmasam bir yere alamazlar. Ama sonra yurt dışından Moskova'dan birkaç numara geldi kapattım direk şimdi durdu ne yapmam lazım?

Güvensiz sitelere telefon numaranı vermediğine emin ol belki de zararlı bulaşmıştır zararlı sahibi yapıyor olabilir Kaspersky kullanın.

Banada mail gelmişti o yere halbuki kayıt olmamışım adıda kywtas2Pie2'di bilmiyorum nasıl bir şey araştırmadım direktmen abonelik iptal et dedim.

Telefona direk format çektim. Sonra kimse mesaj falan da atmadı düzeldi herhalde.
Geçmiş olsun hocam bilgileriniz birilerinin ellerine geçmiş.Mail vs her şeyin şifresini değiştirmek en temizidir.
Tmm hocam yapıyorum hemen.
Güvensiz sitelere telefon numaranı vermediğine emin ol belki de zararlı bulaşmıştır zararlı sahibi yapıyor olabilir Kaspersky kullanın.

Hocam öyle konularda dikkatliyimdir yani vermediğime eminim.
Geçmiş olsun hocam bilgileriniz birilerinin ellerine geçmiş. Mail vs her şeyin şifresini değiştirmek en temizidir.

Hocam tekrar geldi bir tane ne yapmam gerekir

Son düzenleme:
Numaranızı bulmuşlar galiba.Yeterli yaştaysanız numaranızı değiştirmek en sağlıklısı.

Eğer hesaplarınızda kayıtlı telefon varsa silin.Hesapların maillerini değiştirin.Firmalara mail atın, canlı destekle iletişime geçin.

Haveibeenpwned sitesinde verileriniz çalınmış mı kontrol edin.

Şifrelerinizi değiştirin ve antivirüs ile tarama yapın.

Numaranızı bulmuşlar galiba. Yeterli yaştaysanız numaranızı değiştirmek en sağlıklısı.

Eğer hesaplarınızda kayıtlı telefon varsa silin. Hesapların maillerini değiştirin. Firmalara mail atın, canlı destekle iletişime geçin.

Hocam biraz yogundum foruma falan giremedim. Ee sorun çözüldü sanki o telefona format attım önce sıkıntı yoktu sonra tekrar birkaç tane daha doğrulama geldi takmadım dedim eğer işlem yapsalardı tekrar tekrar doğrulama kodu göndermezlerdi ve numara üzerine işlem yapmak için benim o kodu onlara göstermem gerek işlem yapmaları için köpek havlaya havlaya susar mantığı. Sonra hiç gelmedi ha bu arada hesaplarımın tüm şifrelerini falan yabancı girişleri engelledim. Teşekkürler size ve diğer arkadaşlara.

banada livu ve instagramdan kodlar geldi bende değiştirdim şifreleri şimmdi bekliyorum livuda hesabım yoktu ama geldi napmalıyım

Yeni konular

Geri
Yukarı