Telefonuma bir anda 100 mesaj geliyor

Yok hocam doğrulama kodlarının falan hepsi sahte zaten. Bulma şansınızın olduğunu düşünmüyorum. En iyi ihtimalle şüphelendiğiniz birileri varsa direkt gidip ona sorarak öğrenebilirsiniz, yoksa zor.

Hocam psikolojim ciddi manada bozuldu, dün de konusunu açmıştım ev ve adresimi ailemin telefon numarasını bilen birileri var diye. Gerçekten hayatım çok kötü etkileniyor, kalıtsal olarak paranoya hastalığından da muzdaribim.

Geçmiş olsun arkadaş kurbanı olmuşsunuz. Yapabilecek tek şey yapanı fark ettiğiniz anda tokat manyağı etmek olabilir.
Bilişim suçlarına vesaire başvursam bulamaz mıyım?

Hocam psikolojim ciddi manada bozuldu, dün de konusunu açmıştım ev ve adresimi ailemin telefon numarasını bilen birileri var diye. Gerçekten hayatım çok kötü etkileniyor, kalıtsal olarak paranoya hastalığından da muzdaribim.
İsminiz ve soyisminiz ile sizle uğraşan birkaç şahsiyet. Her gün türüyorlar arkadaş ben de anlamadım ki dertlerini!

Bulmanız imkansız gibi birşey bu scriptler tamamen anonim çalışıyor. Eğer sizle SMS Bomber harici mesajla taciz ederek uğraşıyorlarsa başvurabilirsin. Konu ilerlerse reklam yapmış gibi olmayayım ama yardımcı olacağını düşündüğüm rehberim:

Hocam bilgilerimiz maalesef her yerde. Bunu çok da kafaya takmamaya çalışın yoksa bu devirde yaşamak zor. Teknolojinin her ne kadar sevdiğimiz yanları olsa da ciddi anlamda can sıkıcı yanları da var.
Ben de çok daha ciddi bir siber suça maruz kalıp başvurmuştum ama hiçbir sonuç alamadım. Sorunu en son kendi yöntemlerimle çözmesem birkaç haftaya kafayı yerdim herhalde. Yapabileceğiniz tek şey fiziksel yollardan kim olduğunu bulmaya çalışmak bana göre.

İsminiz ve soyisminiz ile sizle uğraşan birkaç şahsiyet. Her gün türüyorlar arkadaş ben de anlamadım ki dertlerini!

Bulmanız imkansız gibi bir şey bu scriptler tamamen anonim çalışıyor. Eğer sizle SMS bomber harici mesajla taciz ederek uğraşıyorlarsa başvurabilirsin. Konu ilerlerse reklam yapmış gibi olmayayım ama yardımcı olacağını düşündüğüm rehberim:

Bunlar yüzünden gerçekten yaşadığım hayata aldığım nefese lanet ettim hocam. Bana tüm ailemin numarasını mesaj olarak atmıştı yurt dışı numarasından, adresimi atmıştı. Yaşadığım çağdan tam manasıyla tiksiniyorum.

Hocam bilgilerimiz maalesef her yerde. Bunu çok da kafaya takmamaya çalışın yoksa bu devirde yaşamak zor. Teknolojinin her ne kadar sevdiğimiz yanları olsa da ciddi anlamda can sıkıcı yanları da var.

Ben de çok daha ciddi bir siber suça maruz kalıp başvurmuştum ama hiçbir sonuç alamadım. Sorunu en son kendi yöntemlerimle çözmesem birkaç haftaya kafayı yerdim herhalde. Yapabileceğiniz tek şey fiziksel yollardan kim olduğunu bulmaya çalışmak bana göre.
Hocam kim olduğunu bulmak için gerçekten uğraş vermeniz lazım ve anladığım kadarıyla bu işleri siz de anlıyorsunuz. Ben de yaşadım evime 4 kere ciddi ciddi şafak baskını yaptılar tabii ben de bulundum bu işlerin içinde yoksa hiç bir şekilde kurtulamazdım.

Bunlar yüzünden gerçekten yaşadığım hayata aldığım nefese lanet ettim hocam. Bana tüm ailemin numarasını mesaj olarak atmıştı yurt dışı numarasından, adresimi atmıştı. Yaşadığım çağdan tam manasıyla tiksiniyorum.
Hahaha, gerçekten lamerın teki. İsmini soyisimini bulun bir tane de panel alın aynısını sizde yaparsınız. Hocam korkulacak birşey yok gerekirse en uzak akrabanızı bulur atar yine birşey olmaz. Attığı zaman eline ne geçecek ki? Tövbe haşa Allah mı bu adam hocam. Gerçekten ucube sürüsü bunlar. Siz gelişme olduğu an beni etiketleyin gerekirse yanınıza gelir yine yardım ederim. Hiç korkmayın hocam zaten biraz yüreği olsa +7 +1 gibi numaralar kullanmaz onlar bende de var. Bu SIM kartlar ise fiziksel olarak satılıyor 50-100 TL civarı bir fiyatı var. Tekrar tekrar söylüyorum E-Devlet'inize girene kadar bir sorun yaşamazsınız çünkü yapabileceği şeyler sınırlı. Şehit olarak gösterse desem 2FA doğrulaması var ve bunu atlatacak kadar zeki olduğunu sanmıyorum. Bunlar basit şeyler yani.

Hocam o kadar normalleşti ki bunlar artık, yaşamayan yok neredeyse çevremde. Hayır, bir de illegal sitelere vs de vermiyoruz bilgilerimizi. Belli ki sağlam kapı diye yaslandığımız yerlerden sızıyor. Artık veri sızdırmadan yaşamak demek herhalde mağaraya çekilip teknolojiden uzak durmak demek oluyor. Belki içinizin daha rahat etmesi için benim tavsiyem yemek veya e-ticaret uygulamalarını farklı isimler ve mailler üzerinden yaparsanız veri sızıntısını belki biraz daha aza indirme şansınız var. Veya kat, daire ismi vermeyin mesela. Yemekse telefonla arasın, e ticaret uygulamalarının da artık gel-al noktaları var, onları tercih edebilirsiniz. Tabii çok meşakatli işler bunlar. Ben yapıyor muyum, hayır... Onun dışında arkadaş kurbanıysanız zaten cesareti olsa karşınıza geçerdi, boşuna kafaya takmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı