Telefonumu cebimde unutup havuza girdim!

Geçmiş olsun hocam, umarım hemen yatırmışsınızdır pirince.
Anında farketmedim suda biraz yüzdükten sonra çıkardım hemen yani hatrı sayılır kadar suya kaldı :(.
Eğer hemen yatırdıysanız içindeki suyu emer ve belki de telefonunuz kurtulabilir. Biraz bekleyin isterseniz.
Bende öyle umuyorum herşeyim benim o telefonum işim,hayatım :(.
Benim telefon leğene düştü 5 gün oda sıcaklığında kitaplığın tepesinde durdu beş gün sonra taktım olmadı sabahleyin bana gülümsedi.
O kadar şanslı olabilmeyi umuyorum.
Hocam, eğer çok derin değilse, ve hemen pirince yatırdıysanız, telefona bir şey olmama ihtimali var.
Umutlanmaya başladım sayenizde teşekkürler.
Anladım, 25-30 kişinin girdiği havuzlar oluyor; sanırım ismi "Aquapark"dı. Onlardan zannettim. Neyse beni ilgilendirmez.

Konuya gelecek olursak, ne kadar süre sonra pirince koydunuz acaba? Çok sürmemiştir umarım.
Hatrı sayılacak kadar suda kaldı girdiğim gibi çıkmadım, ağırlığını hissetmem biraz sürdü.

Şans işi, bakarsın çalışır birkaç gün bekle. Arkadaşım bu yaz su geçirmez diye satılan S10 Plus telefonla denize girdi, anakart değişmek zorunda kaldı. Toplam 900 TL masraf çıktı serviste.

Evet arkadaşlar yaptığım şeye birçok kelime kullanılabilir ancak bu forumda bunlara izin olmadığı için bunlrı kendime saklıyorum. Samsung J7 Pro(SM-730F) marka telefonumu suda cebimde fark ettim ve çıkarttığım gibi pirincin içine attım. Telefon kapanmıştı açmayı denemedim direk pirince koydum. 1-2 gün bekleyip çıkarıp açmayı deneyeceğim. Telefonu ve dosyalarımı kurtarabilme ihtimalim var mı sizce?
Ben 2 telefonla birden girdim o ne ki 😭
Kendisi kapandıysa kurtulmaz gibi geliyor. En azından bizde öyle oldu. Ben havuza girdiğim anda fark ettim en fazla 3 saniye falan havuzda kaldı ama yine de kendi telefonum kurtulamadı. Arkadaşın cihaz da cebimdeydi iyi ki ona bir şey olmadı. Pirince bile koymadık.

48 saat bekleyin açmayın, ben de klozete düşürmüştüm pirincin içine koydum 2 gün bekledim. Mümkünse bataryasını çıkarıp 3 - 4 saat pirinçle beraber güneşin altına koyarsanız daha iyi olur. Bataryası çıkmıyorsa 2 saat kadar koyun yine güneşin altına. Benimki açılmıştı hoparlörü bozulmuştu biraz daha pirinçte beklettim düzelmişti.

Açılsa bile ileride yine oksitten gidecek kısa sürede. İçinin açılıp temizlenmesi lazım
Açılırsa kapatıp temizletsem oksitlenme sorununu çözmez mi ? Yeni telefon alabilecek durumda değilim şu an.
48 saat bekleyin açmayın, ben de klozete düşürmüştüm pirincin içine koydum 2 gün bekledim. Mümkünse bataryasını çıkarıp 3 - 4 saat pirinçle beraber güneşin altına koyarsanız daha iyi olur. Bataryası çıkmıyorsa 2 saat kadar koyun yine güneşin altına. Benimki açılmıştı hoparlörü bozulmuştu biraz daha pirinçte beklettim düzelmişti.
Bataryası çıkmıyor kapağı yok bu modelin.

Kesinlikle telefonu şarja takmayın, açmaya çalışmayın. Bol pirinçte kalması şu an için en iyisi sanırım. Google’dan da araştırma yaparak en doğru bilgiyi de öğrenebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı