Çözüldü Telefonun bataryası şişti sonra ise indi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

haruntuna00

Hectopat
Daha fazla  
Benim Samsung Galaxy S3 Mini adlı bir telefonum var çok eski ama 6-7 yıl öncesinden kalma 1 ay sonra yeni telefon alacağım her neyse ben bu telefonla şarjda oynuyordum ve bataryası şişti 20-25 dakikada bitiyordu sosyal medyada dolaşırken. Sonra akıllandım 1-2 ay şarjı dolana kadar oynamadım ve şişliği biraz indi ya da gözüme öyle gözüktü şarjı 30-35 dakika gidiyor internette şişliği inmez yazıyor ama bu normal mi?

Çözüm
Bataryaya bir fiyat biçilir ama sağlığınıza asla. Yeni bir batarya alın çok pahalı olduğunu düşünmüyorum
Bataryayı değiştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. 3-4 yıl önce bir tabletim vardı. Cihazın bir gün ekranının orta kısmında rengi solmaya başladı. Şiştiğini hiç hissetmemiştim bile hatta sizin gibi şarj ömrü yüzünden şarja bağlı oynadım. Sonra biraz elimin olduğu yerde şişkinlik hissettim ve o gün bataryanın şiştiğini tableti düz zemine koyarak anlamıştım. Cihaz dönüyordu olduğu yerde. Sonra cihazı kapattım. Kapağı sökecek aletim yoktu o yüzden patlarsa da balkonda patlasın diyerek balkona koydum cihazı. 1 ay sonra balkona geçtiğimde cihazın bataryası ıslak mendil paketi gibi şişmişti. Kapağı açılınca söktük bataryayı. Şakası olmaz. En yakın zamanda değiştirin.

Yeni konular

Geri
Yukarı