Telefonun ekranının kırılması suçu kimde?

Telefona tutkal sürmek nedir ya? Merdiven altı bir yere gitmişsiniz belli ki, hata sizde açıkçası.
Tutkal derken Ekran yapıştırıcısı ama adam ne sürdü bilmiyorum.Merdiven altı da derken adam gayet telefon satıyor ve yanlış hatırlamıyorsam bir operatöre bağlı

Telefona tutkal sürmek nedir ya? Merdiven altı bir yere gitmişsiniz belli ki, hata sizde açıkçası.
Aslında arkadaşın tutkal dediği şey t -7000 beyaz ve siyah rengi bulunmaktadır.

T7000-15.jpg_q50.jpg

Eki Görüntüle 1227164

Aynen ama adam başka birşeyde sürüp atmış olabilir (benim tahminime göre) yoksa kuruduğu zaman ekranı çatlatmaz.

Eki Görüntüle 1227164
Ek olarak hiç elinize almışsanız kokusunu nasıl ağır mı?Çünkü telefondan çok ağır bi koku geliyor.

Senin ekran orijinal fabrika ekranı mıydı yoksa sonradan takılan bir ekran mıydı.
Yanlış hatırlamıyorsam orjinal ekran.
Yapıştırılma şeklide bir değişik dışa taşmış alıp tutabiliyorum ve uzun...
Arkadaşlar olayı çözdüm...
Sorun adamdaymış düzgün yapıştırmamış ve dediğim gibi çentik takmadan yaptığı için telefonun arasındaki boşluğa girmiş...
Adam ekran kırıldı dedi ama öyle bir şey yok neden oldu anlamadım ama dokunmatik düzelmeye çizgiler gitmeye başladı telefonun yarısı siyah çizgiyken şu an sadece 3 tane kaldı...
Bir daha o adama gitmem. İşini ehli yapmayanlara sizde gitmeyin. Buradan ise o markanın fabrikasından başka bir yere göndermememiz gerektiğini anladık :D.

Son düzenleme:
Sorum şu: Telefonum Huawei P Smart 2019.Ekranını tutan çentikiğin yarısı kopmuştu. Ben de tamirciye götüreyim dedim.
Babamla çıktık evden, gittik tamirciye. Adam baktı, aynı sorundan bir kez daha götürmüştük, bir kez daha oldu. O yüzden de bedava yapayım dedi. Direkt bir tutkal sürdü ama hangi marka bilmiyorum. Arkasına dönüp yaptı. Sonra da üstüne bir sürü lastik bağladı, hem üste hem alta ve ellemememi, çantama koymamı söyledi. Ben de misafirliğe gittim eve geldim ve bir baktım ekran çatlamış... Dışta bir sıkıntı yok, ölü pixel gibi olmuş. Siyah siyah çizgiler. Adamın sürdüğü yere tutkal akmış ve kurumuş. Adama gittik, bir yere vurmuşundur dedi. Çanta kucağımdaydı, içinde anahtarlık yok bir şey yok. Artı yumuşacık şapkamın içine koydum, çantadaki telefon dışında bir tek sert madde bile yok. Telefon kafayı yemiş gibi. Halen kendi kendine hareket ediyor. Babam da adama hak veriyor. Ne yapacağım ben şimdi? Bir de 1000 lira istiyor. Hayır telefonun orasında boşluk var. Çentik takmadan tutkal sürmüş. Ben kuruyup çatladığını tahmin ediyorum. Sizce kim haklı?
Hocam suç adamda ama sizinde suçunuz var neden orjinal servisine yaptırmıyorsunuz? Telefonculara güven olmaz.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı