Telefonun her şeyiyle yedeğini almak

Ahmet Çavdar

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Acer Aspire A715-75G - İ5 10300H 2.5 GHz Turbo 4.5 GHZ - Intel UHD Graphics & GTX 1650 - 16 GB 2933 MHz

Asus TUF Gaming FX-505DT BQ180T - R5 3550H 2.1 GHz Turbo 3.7 GHz - Vega 8 & GTX 1650 - 16 GB 2400 MHz
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar GM5+ cihazıma root atacağım ama işlem için telefonun sıfırlanması gerekiyormuş okuduğuma göre. Öyle olunca bir yedek alacağım ama şöyle bir isteğim var, uygulamalarının verileri kaybolmasın. Daha önce de başka sebepten resetledim telefonu, o zaman Android klasörü içinde data obb klasörlerini de yedeklemiştim. Sonrasında uygulamaları indirip bu klasörleri taşımama rağmen veri kaybı yaşadım bir kısım uygulamalarda.
Şimdi size sorum şu: Hiçbir veri kaybı olmadan bir yedek alabilir miyim? Nasıl alırım?
Veya: Telefonu sıfırlamadan root atmak mümkün müdür?
Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu arada root telefonu sıfırlamıyor sadece boot dosyasını değiştiriyor ancak bootloader kilidini açmak telefonu sıfırlıyor. Siz sıfırlıyor dediğinize göre stock rom kullanıyorsunuz sanırım.

Bazı uygulamalar var ama stabil olması için her şeyin temiz kurulum en iyisi.
Söyleyebilir misiniz? Stabil olmazsa temiz kurulum yapacak tanıdıklarım var, ben bozarsam düzeltecekler yani risk yok :D

Söyleyebilir misiniz? Stabil olmazsa temiz kurulum yapacak tanıdıklarım var, ben bozarsam düzeltecekler yani risk yok :D
Arkadaşın dediği gibi root lazım ancak. Size tavsiyem stock rom kullanıyorsanız bırakıp Android 10 romlara yönelmenizi tavsiye ederim. Son stock romda GM büyük miktarda telefona frenleme yapmış. Ancak Android 7 veya 6 kullanıyorsanız onlar da bu dediğim şey yok.

Bu arada root telefonu sıfırlamıyor sadece boot dosyasını değiştiriyor ancak bootloader kilidini açmak telefonu sıfırlıyor. Siz sıfırlıyor dediğinize göre stock rom kullanıyorsunuz sanırım.
Evet hocam tam da bu yazıyordu bootloader kilidi açılırken verileriniz sıfırlanır diye. Ve evet, stock rom kullanıyorum, işimi görüyor da root atıp cihazın bazı özellikleri ile ilgili düzenleme yapmak performans açısından işime yarayacak, o yüzden istiyorum
Arkadaşın dediği gibi root lazım ancak. Size tavsiyem stock rom kullanıyorsanız bırakıp Android 10 romlara yönelmenizi tavsiye ederim. Son stock romda GM büyük miktarda telefona frenleme yapmış. Ancak Android 7 veya 6 kullanıyorsanız onlar da bu dediğim şey yok.
Hocam bu cihaz Android 10 gibi bir sistemi kaldırır mı emin olmadığım için hiç niyetlenmedim doğrusu. Android 8'le frenledi deyip 10 ile hepten cihazın fişini çekmeyeyim?
Bu arada root telefonu sıfırlamıyor sadece Boot dosyasını değiştiriyor ancak Bootloader kilidini açmak telefonu sıfırlıyor.
Peki hocam bu bootloader kilidi açılmadan root atılabilir mi?

Evet hocam tam da bu yazıyordu bootloader kilidi açılırken verileriniz sıfırlanır diye. Ve evet, stock rom kullanıyorum, işimi görüyor da root atıp cihazın bazı özellikleri ile ilgili düzenleme yapmak performans açısından işime yarayacak, o yüzden istiyorum

Hocam bu cihaz Android 10 gibi bir sistemi kaldırır mı emin olmadığım için hiç niyetlenmedim doğrusu. Android 8'le frenledi deyip 10 ile hepten cihazın fişini çekmeyeyim?
Bende aynı cihazı kullanıyorum root atarak rom kurmak kadar fark yaratamazsınız ve rom kursanız bile o cihazın yapacağı iş yine yetersiz kalacaktır. Ben bu cihaza rom geliştiren geliştirici ekipte testerlık da yapıyorum bu yüzden çoğu benchmark sonuçları ile size karşı dürüst konuşabiliyorum. Performans arıyorsanız cihazda en iyi çalışan, stabil sürüm 6.0.1 sürümüdür. Stock veya custom fark etmiyor. Benim tavsiyem ise Android 10 kurmanız yönünde olurdu hantal kalıyor biraz ancak stock 8'e göre farkı var.
Siz bilirsiniz ben sorumluluk kabul etmiyorum. Elimde aynı cihaz var sadece.
Peki hocam bu bootloader kilidi açılmadan root atılabilir mi?
Magisk kurmak için açmak gerekiyor.

Bende aynı cihazı kullanıyorum root atarak rom kurmak kadar fark yaratamazsınız ve rom kursanız bile o cihazın yapacağı iş yine yetersiz kalacaktır. Ben bu cihaza rom geliştiren geliştirici ekipte testerlık da yapıyorum bu yüzden çoğu benchmark sonuçları ile size karşı dürüst konuşabiliyorum. Performans arıyorsanız cihazda en iyi çalışan, stabil sürüm 6.0.1 sürümüdür. Stock veya custom fark etmiyor. Benim tavsiyem ise Android 10 kurmanız yönünde olurdu hantal kalıyor biraz ancak stock 8'e göre farkı var.
Peki hocam, madem öyle bunu bir düşüneyim.
Siz bilirsiniz ben sorumluluk kabul etmiyorum. Elimde aynı cihaz var sadece.
Estağfirullah hocam, sorumluluk yüklemem zaten kimseye, kendim kaşınıyorum yok root yok bootloader derken, niye başkası sorumlu olsun ki? Riskliyse yapma işte
Magisk kurmak için açmak gerekiyor.
SuperSU için? Ben SM-T113 model bir cihazda kullandım SuperSU ama cihazdan cihaza değiştiği için size sormak isterim, SuperSU bu cihaza uygun bir root mudur?

Yeni konular

Geri
Yukarı