Çözüldü Telefonun kapalı olması ömrünü azaltır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Furkan67Aydin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, tamamen kapalı olan telefonun kapalı olması ömrünü yine de azaltır mı?

Cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Yani %25 falan mı azalır? 15 20 sene de.

Yok öyle bir şey demedim ben. Şarj seviyesi %70 75 civarında iken kapat demek istemiştim. Aşağı yukarı bu pilin 3.7v değerine denk geliyor. O yüzden bu tavsiyede bulundum. Bu şekilde 0 veya 100 halinden çok aşırı daha az ömrünü bitirir. Ki çoğu pil böyle saklanır.
Hayır azaltmaz. Ama bir 15 20 sene bekleyeceğim kapalı konumda diyorsan %70 %75 civarında kapat o şekilde dursun 15 20 sene.

Yani %25 falan mı azalır? 15 20 sene de.

Yok öyle bir şey demedim ben. Şarj seviyesi %70 75 civarında iken kapat demek istemiştim. Aşağı yukarı bu pilin 3.7v değerine denk geliyor. O yüzden bu tavsiyede bulundum. Bu şekilde 0 veya 100 halinden çok aşırı daha az ömrünü bitirir. Ki çoğu pil böyle saklanır.

Çözüm

Şarj 64'deydi, iyi mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı