Telefonun Micro USB girişine bazı şarj aletleri oturmuyor

Moolong

Kilopat
Arkadaşlar telefonumun şarj yerine belli başlı şarj aletleri oturuyor. Şimdi telefonun şarj soketi şarj ediyor ama:
1. Şarj aletinin tırnakları tam kırılmamış ya da içe çökmemiş olacak.
2. Şarj aleti ince olmayacak.
3. Şarj aleti düz zeminde durmayacak, yani masa köşesi vb. şarj aleti yere bakacak şekilde.
Bu sorunu ben nasıl çözeceğim? Şarj soketi değişimimi yapmam gerekiyor. Soket kısmını yeni temizledim, tamamen temiz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekranın altında telefonuna özel bir parça oluyor. Onun tamamen değişmesi gerekiyor.

Bende aynı fikirdeyim temasszlık var dediklerine göre bir şarj aleti başkasının telefonunu şarj edip seninkini şarj etmiyorsa sorun kabloda değil sorun telefon soketinde.

Bende aynı fikirdeyim temasszlık var dediklerine göre bir şarj aleti başkasının telefonunu şarj edip seninkini şarj etmiyorsa sorun kabloda değil sorun telefon soketinde.

Hocam orası bozulduysa o tek başına değişmiyor. Komple değişmesi gerekiyor.

Yav ya ben anlatamıyorum ya da siz anlamak istemiyorsunuz telefon sadece belirli şarj aletleri ile şarj oluyor yani belirli markalar ile onlarda hiçbir temassızlık yok temassızlık olsa şarj soketinin lehimleri kırılmış ya da atmış derim geçerim hem şarj soketinin tek başına değişimi yapılıyor bordun değişmesine gerek yok şarj soketide gayet sağlam.

Mümkünse fazla kurcalamayın. Telefonun içindeki tırnakları iyice incelemek gerekiyor.

Hocam teknik bilgim var içindeki tırnakları inceledim temiz ve çalışıyor board ı söktüm ve anakarta giden soketi çıkardım şarja takıp 1 adet let lambaya bağladım şarj kablosunu sokete taktıım(dişleri olmayan şarj akablosunu) ve let yanmadı sonra onu çekip dişleri sağlam olan şarj kablosunu taktım let yandı demek ki board veya soket sıkıntılı değil benim sorum neden bu tür şarj aletlerini kabul etmiyor bu soket.

Hocam teknik bilgim var içindeki tırnakları inceledim temiz ve çalışıyor board ı söktüm ve anakarta giden soketi çıkardım şarja takıp 1 adet let lambaya bağladım şarj kablosunu sokete taktıım(dişleri olmayan şarj akablosunu) ve let yanmadı sonra onu çekip dişleri sağlam olan şarj kablosunu taktım let yandı demek ki board veya soket sıkıntılı değil benim sorum neden bu tür şarj aletlerini kabul etmiyor bu soket.
Telefonun markası nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı