Telefonun paralel ithalat olduğu nasıl anlaşılır?

mtsertkaya

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. 1 ay önce LG G3 aldım . Telefon bozuldu. Değişime gitti ve geri geldi fakat gelen telefonun şarj adaptörü farklı şekildeydi . Avrupa prizlerine uyumlu heralde . Gelen telefonun paralel ithalat olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl anlarım?

Yanlışım varsa özür dilerim ama yurtdışındaki G3'lerde radyo vardı. Türkiye'de ek vergi eklenmesin diye yoktu belki ordan anlarsın yoksa anlama şansın yok diye biliyorum.

Anlaman için birkaç ipucu:
  • Ülkemize gelen cihaz yurtdışı cihazlarından farklı olabilir. Araştırabilirsin G3 ile ilgili durumu.
  • Tamire gitti demişsin tamire nereye gitti LG Türkiye'ye mi, yoksa satın aldığın başka bir yere mi? LG Türkiye ise parelel ithalat olmaz.
Başka yolları mutlaka vardır ama akla gelenler bunlar olabilir.

Anlaman için birkaç ipucu:
  • Ülkemize gelen cihaz yurtdışı cihazlarından farklı olabilir. Araştırabilirsin G3 ile ilgili durumu.
  • Tamire gitti demişsin tamire nereye gitti LG Türkiye'ye mi, yoksa satın aldığın başka bir yere mi? LG Türkiye ise parelel ithalat olmaz.
Başka yolları mutlaka vardır ama akla gelenler bunlar olabilir.
Telefoncudan almıştım. Onlar gönderdi. Nereye gönderdiklerini bilmiyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı