Telefonun yere düşmesi ne gibi zararlar verir?

Yer
İstanbul/Ataşehir
Bu ara telefonumu zaman zaman düşürebiliyorum. Bunun içindeki donanımlara ne gibi zararı olur? Ekranında fabrikasyon koruyucu var. Kılıf olarak da sonradan aldığım siyah plastik bir kılıf bulunuyor. Bunlar da az da olsa koruyor, fakat düştüğü vakit verdiği zararlar ne olabilir telefona?

Çok yüksekten düşmediği sürece (2 kattan falan yani) ekran ve kasa dışı sorun olmaz. Ama yinede çok düşerse batarya ve donanımsal parçalar zarar görebilir.

Bu ara telefonumu zaman zaman düşürebiliyorum. Bunun içindeki donanımlara ne gibi zararı olur? Ekranında fabrikasyon koruyucu var. Kılıf olarak da sonradan aldığım siyah plastik bir kılıf bulunuyor. Bunlar da az da olsa koruyor, fakat düştüğü vakit verdiği zararlar ne olabilir telefona?
Dış hasarların yanında içerisindeki anakart üzerindeki parçalarda kopma, kırılma, çatlama veya temassızlık olabilir.

Hocam sağlam bir kılıf alın. Bu tarz kılıflar genelde tank kılıf diye geçiyor telefonu aldığımda direkt tank kılıf ile cam almıştım. Telefonu rahat 150 kere falan düşürmüşümdür kulak hizasından ve bel hizasından hiç bir şey olmadı takır takır çalışıyor. Bi kaç kere ekran koruyucuyu değiştirdim o kadar. Telefonum sıfırdan farksız çizik bile yok kutuya koyup, sıfır, faturasız, garantisiz diye satsam kimse anlamaz.

Telefonun küçük çocugun elinden betona düştü ve şu an batarya performansi eskisine göre çok düştü. Yani eskiden 2 güne yetirebildigim şarji artik sadece 1 güne yetirebilyorum. Daha telefonumu alali 5 ay bile olmamisti. Yani dışından etkisi fazla farkedilmese de mutlaka oluyor hasar verdiği bir bölge.

Telefonun küçük çocugun elinden betona düştü ve şu an batarya performansi eskisine göre çok düştü. Yani eskiden 2 güne yetirebildigim şarji artik sadece 1 güne yetirebilyorum. Daha telefonumu alali 5 ay bile olmamisti. Yani dışından etkisi fazla farkedilmese de mutlaka oluyor hasar verdiği bir bölge.

Bende aynen böyle bir şey yaşamıştım lakin benimkisi çalınmıştı telefonu daha yeni almıştım ve hiçbir şekilde koruması yoktu ve telefon şu an çok pahalı bir telefon ama ne yazık ki o gün bir defa düştü ama işin ilginç yanı şu ki bende illaki zarar verdiği bir bölge vardır deyip kurcalamaya takıntı haline getirmeye başladım sürekli telefonu test ettim ama hiçbir şey olmadı her şey ter temiz çıktı hiçbir problem olmadı zaten o günden sonra telefonun her yerine müdahale ettim her yerini kapattım her tarafı koruma yaptım ama lakin o gün bir kere düştü ve halen bir şey oldu mu acaba diye kafayı yiyiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı