Telefonunu çıkar göster diyen amcalar

• Konuyu başlatan alkali
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 156
  • Görüntüleme 6B
Efendim sizin dediğiniz meritokrasiye giriyor. Belli bir zümre tarafından yönetilme. Başkan tarafından değil.
Hayır, demek istediğim o değil.

Belli bir zümre yönetmeyecek. Belli bir zümre oy verebilecek sadece. Demokrasinin herkesin oy kullanamadığı, oy kullanmak için belli şartlara sahip olunması gerektiği versiyonu diyebiliriz.

Bu sistemin olma ihtimali yok ama olsaydı güzel olabileceğini (şu durumda) düşünüyorum. Fakat dediğim gibi sadece bir düşünce, ilerisine geçmez zaten.

O zaman benim sana bir sorum var bu konuya ithafen. Uzay çağında en basit teknolojik alet olan akıllı telefonlar bir ekonomiyi nasıl belirlesin? Bu insanların beyin çalışma mekanizması 1950 sürüm. Daha güncelleme dosyasını beyinlerine yüklememişler. Bu insanların görmek istediklerini görürler.

Hayır, demek istediğim o değil.

Belli bir zümre yönetmeyecek. Belli bir zümre oy verebilecek sadece. Demokrasinin herkesin oy kullanamadığı, oy kullanmak için belli şartlara sahip olunması gerektiği versiyonu diyebiliriz.

Bu sistemin olma ihtimali yok ama olsaydı güzel olabileceğini (şu durumda) düşünüyorum. Fakat dediğim gibi sadece bir düşünce, ilerisine geçmez zaten.

Evet sizin dediğiniz türde bir yönetim sistemi yok. Belki yaş ortalaması baz alınarak, 60 yaşından fazla olanlar için bir kısıtlamaya gidilebilir.

AKP Ak trollerini Sahaya Çıkarırken Kenan Paşa.

Kenan_Evren_(cropped).png

Geri
Yukarı