Telegram'da kişi listelerinde görünmeme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba

Dun Telegram'a gectim ancak bir sıkıntı var.

Gizlilik ayarlarim listeme acik oldugu halde insanlarin kisi listesine gelmedim. Senkronize etmemislerdir rehberi diye dusundum ancak normalde gelen "X kisi Telegram'a katildi" mesaji da gitmemis.

Ben onlara mesaj atinca da, Telegram'a girerken kaydettigim ismimi goruyorlar. Baska kimsede gormedigim bu sorun neden olabilir?

Tekrarliyorum ki; gizlilik ayarlarimla kesinlikle alakasi yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba

Dun Telegram'a gectim ancak bir sıkıntı var.

Gizlilik ayarlarim listeme acik oldugu halde insanlarin kisi listesine gelmedim. Senkronize etmemislerdir rehberi diye dusundum ancak normalde gelen "X kisi Telegram'a katildi" mesaji da gitmemis.

Ben onlara mesaj atinca da, Telegram'a girerken kaydettigim ismimi goruyorlar. Baska kimsede gormedigim bu sorun neden olabilir?

Tekrarliyorum ki; gizlilik ayarlarimla kesinlikle alakasi yok.
Sizin değil ama onların kişiler senkronizasyonunda sorun olmalı. Örneğin; siz rehberinizi hiç senkronize etmeseniz bile, eğer arkadaşınız rehberini Telegram'la senkronize ederse ve arkadaşınızın kişi listesinde siz varsanız hem katıldığınız bilgisi gidecektir hem de adınız kaydettiği gibi görünecektir.

Sizin değil ama onların kişiler senkronizasyonunda sorun olmalı. Örneğin; siz rehberinizi hiç senkronize etmeseniz bile, eğer arkadaşınız rehberini Telegram'la senkronize ederse ve arkadaşınızın kişi listesinde siz varsanız hem katıldığınız bilgisi gidecektir hem de adınız kaydettiği gibi görünecektir.
Ben de boyle dusundum ancak tek benim icin bu sikinti olmus.

İlginç. Kullanıcı adınızdaki karakterler sorun oluşturmuş olabilir mi? Dilerseniz kullanıcı adınızı değiştirerek tekrar deneyin.

3 tane buyuk harf Türkçe karakter ve nokta var. Dediginizi deneyecegim.
Gercekten ilginc ve sinirbozucu. Benden sonra kaydolan birinin uyarini aldi arkadasim aninda.
Yine olmayinca, kaldirdim kurdum tekrar. Sonunda gecici sure hesap acmama engel yazisi cikti.

Bu gorunmeme hatasi nereden kaynaklaniyor hiç anlamadim.
Profilimi birkaç kez silip açtım. Yine aynı sorun. Ayrıca şu an, olan bir arkadaşımı, numarasından arasam bile göstermiyor. Kullanıcıyı davet edin diye uyarı mesajı çıkıyor.
Telegram gonullu destek bölümü hala nedenini bulamadi. Ancak kendi Support maillerinden hiç donus yok.

Bir de son gorulme zamanlari hep hatali gorunuyor genelde. Mesaj yazar gibi, kisi profilinin icine girince, guncelleniyor, daha ileri bir saat oluyor.

Bu sorunu Telegram yetkilileri de cozemedigi için konuyu kapatiyorum.

Konu, mesaja kapatıldığı için yazamadım. Telegram'dan dönüş oldu. Sürekli hesap açıp kapattığım için, kısıtlama gelmiş. Uzun süre hesap açmayıp açarsam düzeliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı