Telekom saha ekipleri yeni abonelikte talep üzerine ankastreden ev içerisine yeni kablolama yapmak zorunda mı?

yuksel celık

Kilopat
Merhaba, önceki hizmet sağlayacağımdan yaşadığım sorunlar nedeniyle hat iptali yaptım ve doğrudan telekoma başvuru yaptım TTNET için (hat taşıma değil) müstakil evde oturuyorum ve sokaktaki direk üzerinde bulunan ankastreden evime siyah kablo ile bağlantı sağlanmakta ancak bu kablolar ekli ve yıpranmış olduğu için yeni kablolama istiyorum. Kurulum için yarın gelecekler, yeni abonelikte saha ekibi talep üzerine yeni kablolama yapmak zorunda mı? Özellikle CAT kablo. Ve bu ücretli midir?

Benim tecrübelerime dayanarak; altyapı sahibi olan TTNET ankastreye kadar kablolama yapmak zorunda, kurulum ücreti verdiyseniz veyahut kurulum ücreti tahhüt imzaladığınız için ücretsiz olan bir paket aldıysanız sahip olduğunuz ISS modeme kadar kablo çekmek zorunda. Mevcut durumda hem ISS hem altyapı sahibi TTNET olduğu için ikisini de yapmak zorundalar. Ücret konusuna gelirsek ben hep tahhütsüz internet yaptığım için 50 lira da ücret talep etmişlerdi (NetSpeed). Siz büyük ihtimalle tahhütlü internet alacaksınız, bu durumda kurulum ve aktivasyon her şeyiyle birlikte ücretsiz olmalı. Sözleşmenize bir bakmanıza fayda var. O maddeyi bulursanız kurulum yapmaya gelen adam beni alakadar etmez derse bile ki diyorlar maalesef, o maddeyi gösterip ya yaparsın ya da genel müdürünle konuşuruz derseniz mutlaka yapılacaktır. Her şey bir yana metresi 1 liraya s kalite CAT 6 kablo bulabilirsiniz iyinin de iyisidir. 2 dakika da video izleyip her şeyiyle öğrenirsiniz. Kendiniz yapmanız zevkiniz açısından da kalite ve özen açısından da daha iyi. 23 AVG. Bakır kablo aldığınızda internet uçuyor pingden eser kalmıyor.
İnternette bir göz attım da fiyatlar çok uçuk. En yakın elektrikçiden CAT 6 23 AVG bakır kabloyu çok daha ucuza temin edebilirsiniz genelde internet ucuzdur niye öyle bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı