Televizyon kanallarında komik bulduğunuz klişeleşmiş durumlar

294144

Hectopat
Makaleler
3
Bana göre, sanırım en basit bir konuda bile birinin çıkıp "Şu anda 81 milyon ekranları başında bizi izliyor!" diye yükselerek ufak çaplı sansasyon yaratması.

Ha, bir de absürt haber başlıkları var.

Son düzenleme:
Programda söylediği her kelimede alkışlanan sunucu. Ufak kitlelere dokunan bir sosyal mesaj bile verse arkada oturan yalakalar tarafından alkışlanır bu kişi. Sanırım alkışlamaları için para veriyorlar. İşin garibi çok çok benzer bir durumu burada -Technopat Sosyal'de- bile görebiliyoruz.

Programda söylediği her kelimede alkışlanan sunucu. Ufak kitlelere dokunan bir sosyal mesaj bile verse arkada oturan yalakalar tarafından alkışlanır bu kişi. Sanırım alkışlamaları için para veriyorlar. İşin garibi çok çok benzer bir durumu burada -Technopat Sosyal'de- bile görebiliyoruz.
İnsanın bu konuda kendi rızasıyla meta haline gelmesi kadar trajikomik bir durum yok gerçekten. Bu bağlamda doğru olduğunu bildiklerine 'yanlış', yanlış olduğunu bildiklerini ise 'doğru' demekten çekinmiyorlar.
Sanırım ayrım gözetmeksizin isim verip o yapıyor diğeri yapmıyor diyerekten şeffaf bir sınıflandırma, zihinde elle tutulan gerçeği tertibe sokma veya toparlama adına ayrıştırma yapılamaz bu konuda.

Hele ki doğruluğun ve tam aksi yanlışlığın standardını, promosyon malzemesi haline gelmiş kimseler tarafından tanrılaştırılmış soyut veya somut; fikir ve belli başlı popüler hale getirilmiş değerler bütünü belirliyorken.

Yalakalık yapan insan aynada kendisine çekinmeden, göğüs gererek dev aynasında bakabiliyorsa ne mutlu kendisine; hakkında cidden ne denebilir ki...

Röportajı yapan gazetecinin programdaki konuğa (siyasetçi, profesör) olmaz bir soru yöneltmesi, konuğun da ters bir cevapla gazeteciyi bozması. Her seferinde aynı şey oluyor.
Bu çokça oluyor ama tam tersi olduğunu da görmüştüm ve halihazırda halen görmeye devam ediyorum.

Özellikle adı lazım olmayan bir gazeteci, sıklıkla ağırlığını koyabileceğini düşündüğü kişilere bu dominantlığı sağlayabiliyorken; sağlayamayacağını düşündüğü kişinin yanında ise kuyruğunu bacaklarının arasına sıkıştırıp, önündeki kupadan suyunu içmeye ve reklam arasını beklemeye devam ediyor. :D

Geri
Yukarı