Televizyona Raspberry Pi almak

Ella Freya

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
14
Merhaba akılsız 1080P televizyonum var. Şimdi birkaç sorum var. 1, 2, 3 diye yazarsanız çok teşekkür ederim.

1) Ikinci el 3 veya 4 alsam sorun çıkar mı?
2) Kendim Raspberry Pi 4 2 GB adaptörünü yapsam olur mu? 5V/3A, yanma vs diye soruyorum.
3) Windows 10 32 Bit kuracağım. Amaç Netflix ve YouTube vs. yani Raspberry 3'a veya b almam kastırır mı? A olanın RAM 512MB, b 1GB diye okudum.
4) Pi 3 olanın işlemci modelleri biraz düşük kasma yapar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
3) Windows 10 32 Bit kuracağım. Amaç Netflix ve YouTube vs. yani Raspberry 3'a veya b almam kastırır mı? A olanın RAM 512MB, b 1GB diye okudum.

ARM mimarili Raspberry Pi´lere PC´lerde kullanılan x86 mimarili Windows 10´lar kurulamaz. Pi için Windows 10 IoT Core var ancak embedded sistemler için tasarlanmış özel bir sürüm. Netflix, multimedya vs. gibi amaçlarla kuramazsınız.

Android TV Box almanız daha mantıklı olur. Ayrıca Raspberry Pi'ye normal Windows 10 kuramazsınız ve kurabilseniz bile kurmamalısınız çünkü Linux daha az kaynak tüketir. Raspberry Pi 4 - 2GB alın içine Raspberry Pi OS kurun, fanı olan bir kasa alın ve ayrıca orijinal şarj adaptörünü satın alın. Orijinal olmayan şarj adaptörlerini Raspberry Pi 4 beğenmeyebiliyor.

Biliyorum şimdi araştırdım devamda edicem IoT Core olanı yeni gördüm. Tarayıcıdan girmeyi düşünüyorum. Mauspadli klavye alsam usb bluetoothlu çalışır mı?

Windows istiyorsanız bu alet işinizi görür.

Ona o parayı vereceğime ya TV alırım ya da 200GE sistem kurarım :)
@Kerem00
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada arkadaş ARM olanı kurmuş mağazadan da yüklenme yapılabiliyor. Açıklayabilirmisin bu olayı ?

Son düzenleme:
@Kerem00
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Burada arkadaş ARM olanı kurmuş mağazadan da yüklenme yapılabiliyor. Açıklayabilir misin bu olayı?
WoA (Windows 10 on ARM) sürümü, standart Windows değil. Ben pek önermiyorum bunu, gördüğünüz gibi çok hantal. Ayrıca belli sınırlamaları var. Linux dağıtımları kullanmak daha iyi olur. Eğer SBC üzerinde düzgün bir Windows deneyimi istiyorsanız Lattepanda'lara bakabilirsiniz. Raspberry ile aralarında ciddi bir fark var ama.

Yeni konular

Geri
Yukarı