Televizyonda 4K 60 HZ ayarlarında HDR sorunu

FerreroRoche13

Hectopat
Daha fazla  
4K 60 Hz olarak kullanırken bir problem yok ancak 4K 60Hz'de HDR özelliğini açtığımda ekranın sağ altında ince ama 7 CM uzunluğunda yanıp sönen bir çizgi çıkıyor. Fakat ekranın diğer kısımlarında bir problem yok. Monitör özelliklerinden 4K 50 HZ + HDR olarak ayarladığımda ise 8 Bit renk ayarında bir problem çıkmıyor. Üründe 50 Hz yenileme hızı yazıyor fakat. Alırken bu uydu için panel yenileme hızı demişlerdi. Oyun falan oynamak için desteklediği hız yenileme hızı (yazılım) VPI 1100 olarak olduğunu söylemişlerdi. Kablo bozuk olabilir mi düşüncesi var. O yüzden servisi çağıramıyorum adamlar 100 TL para alıyor sıkıntı onlardan kaynaklı değilse. Sizce kablodan mı problem yoksa televizyondan mı? Çözümlerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum.

Not: Bilgisayarı açtığımda 1080P olarak ekran açılıyor. Ve HDMI cihazınız arttırılmış 4K modunu desteklememektedir. Tercihler kısmından HDMI EDID değiştirin diyor. ( HDMI 2.0 olarak ayarlı ) ve sonrasında masaüstü geldiğinde 4K biçimini alıyor. ( Cihazdan kastı kablo mu televizyon mu anlayamadım. )

Videosu linkte mevcut; IMG_2960.MOV

TV modeli: 49 GCU 7900B
Kablo modeli: Paugge HDMI 2.0b premium sertifikalı 4K 60Hz 18gbps bandwith HDR dolby vision hdcp 2.2 destekli HDMI kablo

İade Ettim.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı