Televizyonlardaki Hz değeri

Oyunlar,filmler vs iyi oluyor. Ama masaüstü performansı için aynı şeyi söylemek mümkün değil. Ben LG 32LM611S modeli tv yi masaüstü bilgisayarımda monitör olarak kullanıyorum. HDMI ile bağlı. Full HD film ve oyunlarda mükemmel. Tabiki 400hz olması çok daha net bir görüntü sağlar ama ekran kartınızın performansı ile doğru orantılı.

Hayır, hayır, hayır. MCI Hz. ve Refresh Rate farklı şeyler. 144Hz monitörlere 144Hz dememizin sebebi Refresh Rate'inin 144 olmasından dolayı. Fakat televizyonunun 400Hz olması MCI (Motion Clarity Index) ile ilgili. Televizyonlarda 144Hz diye bir Refresh Rate değeri yok, genelde 50Hz oluıyor Avrupa'da da yayınlar vesaire hep 50Hz yapılır bunun haricinde bildiğim kadarıyla iki kat artarak gider Refresh Rate değerleri televizyonlar için.

Abi bu konu 2013'te açılmış niye ana sayfamda gördüm bunu ben be

400Hz televizyonlar da aynı kareyi birden fazla gösterildiği için gerçek 400Hz diyemeyiz.
O zaman yine 400Hz panele sahip oluyor.

Buradaki frekans arka aydınlatmanın değeri, siz saniyede 400 kare görmüyorsunuz yani.

Technopat Sosyal, namıdiğer zaman makinesi. 2013'teki arkadaşlar, Bitcoin diye bir nane var, hemen alın abi üzümünü yiyin bağını sormayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı