Televizyonu bilgisayar monitörü yerine kullanmak

yunus159

Hectopat
Daha fazla  
Evet arkadaşlar benim sorum şudur ki yeni bir bilgisayar toplayacağım yakın zamanda ancak monitöre bütçe ayırmadım o yüzden 1-2 ay kadar televizyonu monitör olarak kullanacağım. Bu kanıya sadece televizyonumda aşağıdaki girişi görünce vardım.
indir.jpg

Şimdi sizlere sorum televizyonumda bu girişin olması benim televizyonu monitör olarak kullanabileceğimi gösterir mi ?
İkincisi bazı forumlarda araştırdım ve televizyonun uzaktan bakmak için tasarlandığını ve yakından bakarsak gözü bozduğunu yazmışlar bu konu hakkında beni aydınlığa kavuşturur musunuz?
Üçüncü olarak DVI HDMI gibi giriş türleri var bu giriş türlerinin hangisini kullandığım oyundaki FPS değerlerimi etkiler mi? Etkilemezse hangi değerleri etkiler?
Şimdiden çok teşekkürler :)

FPS'yi etkilemez. O çıkışlar arasında en güncel olan HDMI. Diğerlerine göre artısı ise ses iletebiliyor. Yani televizyonuzun hoparlörünü kullanabilirsiniz. :D

FPS etkilenmez. Fotoğrafını attığınız çıkış VGA'dır ve artık eskimiştir. HDMI veya DVI ile kullanın ve görüntü kalitesinden taviz vermeyin.

Göz sağlığıyla alakalı bir problem olur mu?

FPS'yi etkilemez. O çıkışlar arasında en güncel olan HDMI. Diğerlerine göre artısı ise ses iletebiliyor. Yani televizyonuzun hoparlörünü kullanabilirsiniz. :D
FPS etkilenmez. Fotoğrafını attığınız çıkış VGA'dır ve artık eskimiştir. HDMI veya DVI ile kullanın ve görüntü kalitesinden taviz vermeyin.
Peki bu girişlerin biri televizyonda diğeri ekran kartında olmalı doğru muyum? Öyle olmalı ki kabloyla birbirine bağlayabilelim? Her ekran kartında bu 2 girişten de var mıdır? Mesela Vatan Bilgisayar'a girince GTX950 ekran kartı için HDMI girişi: Var yazıyor ama fotoğraflarda sanki VGA girişi de var gibi duruyor en azından ben öyle gördüm bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Göz sağlığıyla alakalı bir problem olur mu?

Peki bu girişlerin biri televizyonda diğeri ekran kartında olmalı doğru muyum? Öyle olmalı ki kabloyla birbirine bağlayabilelim? Her ekran kartında bu 2 girişten de var mıdır? Mesela Vatan Bilgisayar'a girince GTX950 ekran kartı için HDMI girişi: Var yazıyor ama fotoğraflarda sanki VGA girişi de var gibi duruyor en azından ben öyle gördüm bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.
Ekran kartınız nedir ? HDMI çıkışı güncel kartların hepsinde var.

Gözle ilgili tabiki sıkıntı olur. O koca ekrana yarım metre mesafe'den bakıcaksın bir düşün.
VESTEL 22VH3010b 22" LCD TV incelemesi, özellikleri, yorumları. Linki burada aslında çok da büyük değil ben televizyon ekranı olduğu için sordum. Televizyon ekranları normal monitörlerden farklı mı üretiliyor? Ekran büyük olduğundan değil yoksa.

Ekran kartınız nedir ? HDMI çıkışı güncel kartların hepsinde var.
Evet ben televizyonumda HDMI çıkışı yok sanıyordum şaşırmıştım hemen yanındaymış ozaman ben bu girişi kullanırsam yine de yırtılma yapar mı?

Oyun oynarken FPS sabitlemeyi kullanırsanız yırtılma olmaz. Msi afterburner'da yapılabiliyor.

Televizyonun gecikmesi fazla olur, fps oyunlarında görüntü kalitesi düşer, fırsatın varsa en fazla 5MS, 1080P ve HDMI girişli bir monitör al, değmiyorsa televisyonu monitör olarak kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı