Televizyonu monitör olarak kullanmak sağlığa zararlı mı?

Utku uçuran

Hectopat
Arkadaşlar selamlar monitör fiyatları yüksek olduğu için aylardır 24 inç televizyonu monitör olarak kullanıyorum. Oyuncu biri değilim bu yüzden gecikme süresi önemli değil ancak göz sağlığını etkileyen bir durumsa uygun fiyatlı monitör almak isterim. Sizce bu şekilde kullanmak sağlıklı mıdır? Eğer bu şekilde kullanmaya devam edersem televizyon ile aramdaki mesafe kaç cm olmalıdır?

Şu durumda muhtemelen size bir sağlık sorunu çıkartmaz. Lakin büyük bir ekran kullansaydınız herhangi bir monitöre geçtiğinizde o size küçük gelecekti ve alışmakda zorlanacaktınız :)

Nadiren baş ağrısı olduğu için sizlere sorayım dedim dayanıklı bir monitör fiyatıyla tekrar ikinci bir televizyon alınabiliyor böyle olunca da elimdekini, uzaklığına dikkat ederek idare etmeye çalışıyordum cevaplarınız için teşekkürler.

Bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum eğer Windows 10 kullanıyorsan gece ışığını açabilirsin ya da TV de varsa öyle bir özellik onu da açabilirsin bu gözlüğü de kendim kullanıyorum epey bir faydasını gördüm tavsiye ederim. 60-70 cm yeterli bir uzaklık.

Bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum eğer Windows 10 kullanıyorsan gece ışığını açabilirsin ya da TV de varsa öyle bir özellik onu da açabilirsin bu gözlüğü de kendim kullanıyorum epey bir faydasını gördüm tavsiye ederim. 60-70 cm yeterli bir uzaklık.

Bu gözlüklerden haberim yoktu teşekkür ederim.

Arkadaşlar selamlar monitör fiyatları yüksek olduğu için aylardır 24 inç televizyonu monitör olarak kullanıyorum. Oyuncu biri değilim bu yüzden gecikme süresi önemli değil ancak göz sağlığını etkileyen bir durumsa uygun fiyatlı monitör almak isterim. Sizce bu şekilde kullanmak sağlıklı mıdır? Eğer bu şekilde kullanmaya devam edersem televizyon ile aramdaki mesafe kaç cm olmalıdır?
tv lerin normal monitörlerden pek bir farkları yok diye biliyorum sadece iyilerinin görüntü kalitesi daha yüksek ama gaming monitörlerin mhz si çok daha yüksek oluyor

Geri
Yukarı