Televizyonumuzun kablosuz ağ özelliği esrarengiz bir şekilde kayboldu

Alper Can

Kilopat
Daha fazla  
Şimdi benim asıl sormak istediğim soru burada şudur:
Televizyonumuz yaklaşık 5-6 ay önce bozuldu ve annem bir televizyoncuya götürmüş. Televizyoncudan geldikten sonra ağ ayarlarında sadece kablolu bağlantı seçeneği vardı. Sonra annem internete bağlanmayınca geçenlerde tekrar götürmüş ve yine aynı sorun mevcut. Adamla benim konuştuğumda ise "Televizyon sahibi firma kendisi kablosuz bağlantı özelliğini kaldırdığından gelmiyor, diğer televizyonunu getirenlerde de kablolu bağlantı çektik evlerine hep" dedi. Televizyon tamire gidene kadar kablosuz ağa bağlanabilirken, farklı bir sorundan ötürü televizyoncuya gitmişken, televizyoncudan gelince bu özelliğinin gitmiş olmasının bana firma vesaire gibi bahaneler saçma geldi açıkçası. Televizyonumun markası Vestel, hangi yıla ait olduğunu bilmiyorum ancak benim bildiğim bu işler donanımsal olarak olmuyor mu? Televizyondan adamın bir parçayı çıkarmış takmamış olması gerekmiyor mu? ya da Vestel böyle bir şey yaptı da benim mi haberim yok? Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa açıklayabilir mi acaba?

Şimdi benim asıl sormak istediğim soru burada şudur:
Televizyonumuz yaklaşık 5-6 ay önce bozuldu ve annem bir televizyoncuya götürmüş. Televizyoncudan geldikten sonra ağ ayarlarında sadece kablolu bağlantı seçeneği vardı. Sonra annem internete bağlanmayınca geçenlerde tekrar götürmüş ve yine aynı sorun mevcut. Adamla benim konuştuğumda ise "Televizyon sahibi firma kendisi kablosuz bağlantı özelliğini kaldırdığından gelmiyor, diğer televizyonunu getirenlerde de kablolu bağlantı çektik evlerine hep" dedi. Televizyon tamire gidene kadar kablosuz ağa bağlanabilirken, farklı bir sorundan ötürü televizyoncuya gitmişken, televizyoncudan gelince bu özelliğinin gitmiş olmasının bana firma vesaire gibi bahaneler saçma geldi açıkçası. Televizyonumun markası Vestel, hangi yıla ait olduğunu bilmiyorum ancak benim bildiğim bu işler donanımsal olarak olmuyor mu? Televizyondan adamın bir parçayı çıkarmış takmamış olması gerekmiyor mu? ya da Vestel böyle bir şey yaptı da benim mi haberim yok? Konu hakkında bilgi sahibi olan varsa açıklayabilir mi acaba?
Hocam kimsenin günahını almak istemem ama bir firma koyduğu özelliği neden kaldırsın ki birde bu sebepten gelen herkese kablo çektik demiş şüphe çekmedi değil. İçindeki kablosuz adaptörü alınmış olabilir.

Ya yanlış yazılım ya da parça çalma olayı. Cihazın yazılımı sorunsuz ise parça çalmış demektir. (Günahını almak istemem ama olay bu olsa gerek.)

Smart 43FB7500 yazıyor televizyonun arkasında ancak televizyona atılan yazılımı nereden öğreneceğim?

Menüde Sistem/Ayarlar/Diğer ayarlar diye bir alt menü varmış. İçinde yazılım güncelleme diye bir seçenek varmış. O seçeneğe girince yüklü yazılımı gösterebilir. Veya alt menü içinde başka alakalı bir seçenek vardır, bir kurcalayın. Ben internetten PDF'ini bulup da baktım, o TV'den yok bende. Sayfa 30'da yazılım yükseltmeden bahsediyor.

Yeni yazılımda hakkaten Vestel kablosuz özelliğini kaldırdıysa (hiç mantıklı değil) bana kablosuz özelliği olan önceki yazılımı yükleyin deyin. Eski yazılımlar da Vestel'in Ftp'sinde bulunuyor.

Geri
Yukarı