Telif yemeden nasıl AMV hazırlarım?

anifraxe

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar arkadaşlar, AMV yapıp youtube'a atmak istiyorum. Fakat daha önce denediğimde görüntüler Sony tarafından telif yiyordu ve videom dünya genelinde engelleniyordu. Fakat Youtube'u incelediğimde bir sürü AMV videoları var bunların videoları engellenmemiş. Sanırsam video üzerinde oynama yapıyorlar. Ben AMV hazırlarken yapımda emeği geçenlerin kısmını, marka etiketlerini vs. sansürlemiştim fakat yine de videom dünya genelinde engellenmişti, üst üste bir kaç bir şey denedikten sonra ve başarısız olunca uğraşmayı bırakmıştım. Belki aranızda bu sorunun çözümünü bilen vardır diye konu açmak istedim. Sizce video üzerinde ne gibi oynamalar yaparak bu telif sorununun önüne geçebilirim? Sarı dolar (yani videodan para kazanamama) telifi yesem de problem değil. Ben sadece paylaşmak istiyorum. Şuan için oradan bir para kazanmak gibi bir amacım yok tamamen zevk meselesi yani. Eğer bir bilginiz varsa bu konu hakkında yardımlarınızı rica ediyorum. Yaptığım AMV'lerde hangi program ile ne gibi oynamalar yapmam gerekiyor videomun engellenmemesi için?

AMV'ler belirsiz alanda kaldığı için telif yeme işin genellikle şirketlerin insafına kalıyor. İki şeyden telif yiyebilirsin, ya kullandığın müzik, yada kullandığın görüntü. Müzik bakımından telifsiz müzikler var bir ton onları kullanmanı öneririm. Görüntü hakkındada üstüne efekt atabilirsin herhangi bir ışık veya ekran efektiyle. Bazı kişiler telifden kaçmak için şunu ekliyorlardı, işe yarıyormu emin değilim:
Copyright Disclaimer Under Section 107 of the Copyright Act 1976, allowance is made for “fair use” for purposes such as criticism, comment, news reporting, teaching, scholarship, and research. Fair use is a use permitted by copyright statute that might otherwise be infringing. Non-profit, educational or personal use tips the balance in favor of fair use.

AMV'ler belirsiz alanda kaldığı için telif yeme işin genellikle şirketlerin insafına kalıyor. İki şeyden telif yiyebilirsin, ya kullandığın müzik, yada kullandığın görüntü. Müzik bakımından telifsiz müzikler var bir ton onları kullanmanı öneririm. Görüntü hakkındada üstüne efekt atabilirsin herhangi bir ışık veya ekran efektiyle. Bazı kişiler telifden kaçmak için şunu ekliyorlardı, işe yarıyormu emin değilim:

Müzik konusunda bir problemim yok. Telifsiz müzik listem var zaten müzikten telif yesem de en fazla videodan para kazanamıyorum o da bir problem değil benim için. Benim için önemli olan görüntüden telif yememek. Çünkü görüntüden telif yiyince video tamamen engelleniyor izlenemez hale geliyor. Dediğiniz ekran efektlerini deneyeceğim. Eğer aklınıza farklı çözümler, efektler vs. gelirse paylaşırsanız çok memnun olurum. İlginiz için teşekkür ederim.

Geri
Yukarı