Temassız İşlem Limiti 750 TL’ye Yükseldi

250'de kalmalıydı.
Markette 2-3 ürün alınınca bile 500 TL'yi kolaylıkla geçebiliyor. 5 litre yağ, yoğurt, et ve biraz içecek alırsanız neredeyse her zaman şifre girmeniz gerekir. Düzgün bir restoranda birkaç kişilik güzel bir yemek yediğinizde de aynı şekilde 500'ü geçebilir.

Kartınız çalındığında harcama itirazında bulunabiliyorsunuz. Ayrıca daha güvenli olması için kartın temassız özelliğini kapatıp NFC ile ödeme yapabilirsiniz. Telefonunuz kilitliyken temassız ödeme yapılmaz.

Markette 2-3 ürün alınınca bile 500 TL'yi kolaylıkla geçebiliyor. 5 litre yağ, yoğurt, et ve biraz içecek alırsanız neredeyse her zaman şifre girmeniz gerekir. Düzgün bir restoranda birkaç kişilik güzel bir yemek yediğinizde de aynı şekilde 500'ü geçebilir.

Kartınız çalındığında harcama itirazında bulunabiliyorsunuz. Ayrıca daha güvenli olması için kartın temassız özelliğini kapatıp NFC ile ödeme yapabilirsiniz. Telefonunuz kilitliyken temassız ödeme yapılmaz.
Tabii o konuda haklısınız fakat ben en fazla 20-30 saniye bekler şifremi girerim bu miktarlarda.

Pos makinesini alacaksın sonra birinin yanına gidip çaktırmadan karta dokunduracaksın mis 750 TL. Gerçekten böyle kişiler olur mu acaba?

Olabilir. Bir keresinde televizyonda mı gazete de görmüştüm. Özellikle toplu taşımada yapılıyor diye okumuştum ama bayağı oluyor yalan mı bilemem.

Geri
Yukarı