Temassız İşlem Limiti 750 TL’ye Yükseldi

Markette 2-3 ürün alınınca bile 500 TL'yi kolaylıkla geçebiliyor. 5 litre yağ, yoğurt, et ve biraz içecek alırsanız neredeyse her zaman şifre girmeniz gerekir. Düzgün bir restoranda birkaç kişilik güzel bir yemek yediğinizde de aynı şekilde 500'ü geçebilir.

Kartınız çalındığında harcama itirazında bulunabiliyorsunuz. Ayrıca daha güvenli olması için kartın temassız özelliğini kapatıp NFC ile ödeme yapabilirsiniz. Telefonunuz kilitliyken temassız ödeme yapılmaz.
NFC ile ödemede POS'ta işlemi yapan kişiden NFC ile ödeyeceğim diye özel bir istekte bulunuyor muyuz yoksa kartla temassız ödeme yapar gibi ödüyor muyuz?

Eğer öyle ise Enpara'da NFC ile ödeme var mı? Ona geçeyim, 750 benim için şifre gerektiren bir limit artık. Gerçi 500'de öyleydi ya neyse.

NFC ile ödemede POS'ta işlemi yapan kişiden NFC ile ödeyeceğim diye özel bir istekte bulunuyor muyuz, yoksa kartla temassız ödeme yapar gibi ödüyor muyuz?
Temassız ödeyeceğinizi belirtmeniz yetiyor. Aynı şekilde ödüyorsunuz ama ilgili iş yerinde NFC ile ödemede sorun yaşanabiliyor bazen.
Eğer öyle ise Enpara'da NFC ile ödeme var mı?
Evet, var. Android cihazınız varsa ayarlardan açabilirsiniz.

Temassız ödeyeceğinizi belirtmeniz yetiyor. Aynı şekilde ödüyorsunuz ama ilgili iş yerinde NFC ile ödemede sorun yaşanabiliyor bazen.

Evet, var. Android cihazınız varsa ayarlardan açabilirsiniz.
Nasıl alıştıysam uzun zaman önce buna aldığım önlem şimdi geldi aklıma.
İki tane hesabım var, kart ise yalnızca bir hesaba bağlı. Ne kadar gerekliyse o kadarını ilgili hesaba atıp ödeme yapıyorum.

Arada bir yanlış hesaplamalardan ya da hesaptaki parayı unutmaktan yetersiz bakiye uyarısı alıyorum ama olsun. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı