Temel İngilizce nasıl üst seviyeye çıkartılır?

Whister

Hectopat
Daha fazla  
Selamlar.11.sınıfa gidiyorum. Oyun oynamak ve YouTube'da takılmak yerine kendimi geliştirmek istiyorum. İngilizce temelim var ve İngilizceyi çok seviyorum. Ana dilim gibi konuşmak istiyorum. Nasıl çalışabilirim? Önerdiğiniz YouTube kanalı vs. var mı?

Hocam ben 12 yaşındayım. Ben ilkokuldan Ortaokula giderken İngilizce kursuna gittim. Ama malum şartlardan dolayı sizde Online kurs alabilirsiniz.

Selamlar.11.sınıfa gidiyorum. Oyun oynamak ve YouTube'da takılmak yerine kendimi geliştirmek istiyorum. İngilizce temelim var ve İngilizceyi çok seviyorum. Ana dilim gibi konuşmak istiyorum. Nasıl çalışabilirim? Önerdiğiniz YouTube kanalı vs. var mı?
1) Yabancı youtube kanalları izle. Bunun için önerilerim Kurzgesagt – In a Nutshell, TheOdd1sOut ve Linus Tech Tips olacaktır (sadece bu kanallarla kalma gelecekte yeni kanallar bul ve onları da izle).
2) Kesinlikle Reddit kullan, sadece meme yapmak için ve Türk Sublarında gezinmek için değil de genel olarak Tarih, Coğrafya, Yazılım vb. gibi Subredditlerde gezin. Yapabildiğin kadar yorum yap -saçma olmadığı sürece- ve insanlarla konuşurken korkma.
3) Yabancı arkadaşlar edin ve oyun oyna. Özellikle yabancı Minecraft sunucularında yabancı insanlar ile aranı iyi tutup güzel arkadaşlıklar kurabilir ve İngilizceni geliştirebilirsin.
4) Eğer imkanın varsa yurt dışına git insanlarla orada konuşmaya çalış (yoksa da zaten 3. madde de olduğu gibi yabancı arkadaşlar da edinip bunu yapabilirsin).
5) Hata yapmaktan korkma. İster yazım hatası ister telaffuz hatası ister grammer hatası olsun yine de korkma.
6) Film izlerken Türkçe alt yazı ile başla. Bir süre sonra kendinden emin olduğunda İngilizce alt yazıya geç son olarak da altyazıları kapatıp izle. İngilizce dışında Japonca, İspanyolca vb. dillerde dizi izlerken de alt yazıyı İngilizce kullan.
7) İngilizce öğrenmek için İngilizce öğrenmekle alakalı videolar izleme. Bunun yerine İngilizce olarak hazırlanmış herhangi bir konu ile alakalı videolar izle.

YouTube'dan İngilizce videolar seyrederek ve ya oyun oynayarak geliştirebilirsin.
İngilizce videolar izlemeye başlayacağım. Bol bol oyun oynuyorum teşekkürler. :)

English Like A Native - YouTube

Mike Still - YouTube

Bu iki kanalda İngilizcene katkı sağlayacak birçok şey bulabilirsin.
Çok teşekkürler. :)

Kesinlikle altyazılı film-dizi izle, çok işe yarıyor kalıpları ve telaffuzu öğreniyorsun.
Film izlerken altyazı önermiyolar diye görmüştüm ama çok saçma gelmişti. Film veya dizi izleyerek vaktimi harcamayı sevmiyorum ama izleyeceğim zaman bunu göz önünde bulunduracağım.

1) Yabancı youtube kanalları izle. Bunun için önerilerim Kurzgesagt – In a Nutshell, TheOdd1sOut ve Linus Tech Tips olacaktır (sadece bu kanallarla kalma gelecekte yeni kanallar bul ve onları da izle).
2) Kesinlikle Reddit kullan, sadece meme yapmak için ve Türk Sublarında gezinmek için değil de genel olarak Tarih, Coğrafya, Yazılım vb. gibi Subredditlerde gezin. Yapabildiğin kadar yorum yap -saçma olmadığı sürece- ve insanlarla konuşurken korkma.
3) Yabancı arkadaşlar edin ve oyun oyna. Özellikle yabancı Minecraft sunucularında yabancı insanlar ile aranı iyi tutup güzel arkadaşlıklar kurabilir ve İngilizceni geliştirebilirsin.
4) Eğer imkanın varsa yurt dışına git insanlarla orada konuşmaya çalış (yoksa da zaten 3. madde de olduğu gibi yabancı arkadaşlar da edinip bunu yapabilirsin).
5) Hata yapmaktan korkma. İster yazım hatası ister telaffuz hatası ister grammer hatası olsun yine de korkma.
6) Film izlerken Türkçe alt yazı ile başla. Bir süre sonra kendinden emin olduğunda İngilizce alt yazıya geç son olarak da altyazıları kapatıp izle. İngilizce dışında Japonca, İspanyolca vb. dillerde dizi izlerken de alt yazıyı İngilizce kullan.
7) İngilizce öğrenmek için İngilizce öğrenmekle alakalı videolar izleme. Bunun yerine İngilizce olarak hazırlanmış herhangi bir konu ile alakalı videolar izle.
İngilizce dersinde grammer hatalarımdan dolayı hoca beni aşağılar gibi konuştu oradan çok bozuldum. Hevesim kırıldı. Hocanın bizi İngilizce'ye teşvik etmesi gerekirken beni İngilizceden soğumuştum. Bol bol yabancı arkadaşım var sohbet ediyoruz ayrıca ets2mp yabancı dolu ordada çoğunlukla konuşuyorum. Listeniz için çok teşekkürler.

Yabancı birini bul ve arkadaş ol. Onunla mesajlaşırken bilgilerini kullanacaksın, bilmediklerini de çeviriden bakarsın. Ve böyle böyle aklında kalacak. Daha iyi konuşmaya başlayacaksın.

Türkçe ne yapıyorsan İngilizce yapmaya başla. Türkçe altyazılı izlemek yerine bir şeyleri İngilizce altyazılı izle. Türkçe araştırmak yerine İngilizce araştır. Türkçe kanallar takip etmek yerine İngilizce kanallar takip et. Sosyal medya olarak Reddit kullanmaya başla. Yani ilgi alanlarını bırakıp İngilizce çalışmak değil olay, tam tersi ilgi alanlarınla İngilizceyi birleştirmek. Okumak istediğin kitapların arasında illa orjinal dili İngilizce olan vardır, onları okumaya başlayabilirsin. Yabancı Discord serverlarına girip insanlarla muhabbet et. Yapabileceğin birçok şey var.

Yeni konular

Geri
Yukarı