Temel liseler kapatılacak mı?

Bence kapatılmalı veya düzenleme vesaire bir şey olmalı. Arkadaşım temel lisede. İkimizde sayısal bölümdeyiz. Ben sayısalların yanında felsefe, tarih, almanca gibi dersler ile cebelleşirken arkadaşım bunların hiçbirini görmüyor. Görmüyordan kastım yazılı sorularını direk olarak veriyorlar ve hepsinden 100 alarak geçiyor. Çalışırken bunlara çalışmıyor. Gördüğü matematik ders saati benimkinden çok yüksek. Ben tarihimi görmekten, felsefe bilmekten, yabancı dilleri öğrenmekten şikayetçi değilim fakat onların görmemesinden şikayetçiyim. Umarım haber doğrudur.

Hocam temel lise ne oluyor? Tam bilmiyorum da.
Kısaca dershane mantığıyla işleyen özel okullar. Genelde daha ucuz oluyorlar.
Bence kapatılmalı veya düzenleme vesaire bir şey olmalı. Arkadaşım temel lisede. İkimizde sayısal bölümdeyiz. Ben sayısalların yanında felsefe, tarih, almanca gibi dersler ile cebelleşirken arkadaşım bunların hiçbirini görmüyor. Görmüyordan kastım yazılı sorularını direk olarak veriyorlar ve hepsinden 100 alarak geçiyor. Çalışırken bunlara çalışmıyor. Gördüğü matematik ders saati benimkinden çok yüksek. Ben tarihimi görmekten, felsefe bilmekten, yabancı dilleri öğrenmekten şikayetçi değilim fakat onların görmemesinden şikayetçiyim. Umarım haber doğrudur.
O zaman kolejlerin de kapatılması lazım. Çünkü aynı olaylar kolejlerde de var.
Neden kapatılsın ki? Yani hiç öyle bir duyum veya kaynak göremedim ben.
Sene başında milli eğitim bakanı söylemişti.

Kolejden koleje değişiyor.Ama siz bilirsiniz.
Temel liselerde de lisesinden lisesine değişiyor ona bakılırsa. Araştırmak gerek aslında. Benim geçme düşüncem vardı. 9. sınıftayım ve sınıflar 40 kişi neredeyse. Derslerde aşırı ses oluyor, konuları anlamıyorum. En azından oraya geçip az kişiyle ders işlemek mantıklı olurdu. Büyük ihtimal bu düşüncem gerçekleşmeyecek.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı