Temel Matematik soru kitabı önerisi

flaxiuS

Hectopat
Daha fazla  
Alan seçimleri erken oldu ve ben sayısalı seçtim. Diğer derslerime göre Matematik biraz kötü bu yüzden önerebileceğiniz bir soru kitabı var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sene 9. sınıfa geçtim. Üniversite kalkülüs 1 dersine kadar tek başıma öğrendim. Tavsiyem eğer cidden "matematik" öğrenmek istiyorsan youtubeda pisagor matematik evi adlı bir kanal var. Oradaki videoları takip edebilirsin, Ali Nesin'in kitapları var onları okuyabilirsin. Biraz daha basit düzeyde bir şeyler arıyorsan Mustafa Yağcının My Geometri, My Matematik serileri var bunlara bakabilirsin. Bu iş şuna dönüyor; eğer tutup bu tarz yerlerden matematik öğrenirsen öğrendiğin matematik Everest-Rampage mouse almak gibi bir işe döner. Hiçbir işine yaramaz, geliştiremezsin kullanamazsın. Ben şimdi fazlasıyla öğrendim belki ama okulda gördüğüm matematik umurumda bile olmuyor, 12. sınıfta da olmayacak. Onun dışında tyt-ayt kitaplarını hiç bilmiyorum ve çözmeyi de düşünmüyorum. Zaten gayet basit geliyor şuan.

Ayrıca matematik soru çözerek ya da ezberleyerek öğrenilmez hatta matematik hiçbir şekilde öğrenilmez. Matematik zamanla öğrenilen bir şey. Üzerine düşünmeni gerektiren bir şey. Matematik öğrenilen bir şey değil, anlaşılan bir şeydir.

Bu sene 9. sınıfa geçtim. Üniversite kalkülüs 1 dersine kadar tek başıma öğrendim. Tavsiyem eğer cidden "matematik" öğrenmek istiyorsan YouTube'da pisagor matematik evi adlı bir kanal var. Oradaki videoları takip edebilirsin, Ali Nesin'in kitapları var onları okuyabilirsin. Biraz daha basit düzeyde bir şeyler arıyorsan Mustafa yağcının MY geometri, MY matematik serileri var bunlara bakabilirsin. Bu iş şuna dönüyor; eğer tutup bu tarz yerlerden matematik öğrenirsen öğrendiğin matematik Everest-Rampage mouse almak gibi bir işe döner. Hiçbir işine yaramaz, geliştiremezsin kullanamazsın. Ben şimdi fazlasıyla öğrendim belki ama okulda gördüğüm matematik umurumda bile olmuyor, 12. sınıfta da olmayacak. Onun dışında TYT-AYT kitaplarını hiç bilmiyorum ve çözmeyi de düşünmüyorum. Zaten gayet basit geliyor şu an.

Ayrıca matematik soru çözerek ya da ezberleyerek öğrenilmez hatta matematik hiçbir şekilde öğrenilmez. Matematik zamanla öğrenilen bir şey. Üzerine düşünmeni gerektiren bir şey. Matematik öğrenilen bir şey değil, anlaşılan bir şeydir.

Reis sen iyice aşmıssın benim 5. sınıftan beri matematiğim yok 10. sınıfa geçtim bana ne önerirsin?

Yeni konular

Geri
Yukarı