Çözüldü Temiz kurulum nasıl yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mor ekmek

Hectopat
Yer
Kocaeli
Selam arkadaşlar. Önceki konumda anlattığım gibi bilgisayarı ilk aldığımda bilgisayarcı sanırım bilgisayarı KMSpico ile etkinleştirmiş. Bana temiz kurulum önerdiler. Benim de aklıma takılan birkaç soru var:
1) temiz kurulumdan sonra OEM keye mi ihtiyacım var?
2) KMSpico şimdiye kadar donanımlarıma zarar vermiş midir?
3)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bende 240GB'lik SSD ile 1TB'lik HDD var. SSD'deki önemli dosyaları vs. HDD'ye yedek aldım. Videoda diski biçimlendiriyor. Benim C diskini yani SSD'yi mi biçimlendirmem lazım? Aynı zamanda diski biçimlendirdikten sonra bölerek yer falan açıyor. Oraları hiç anlamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
KMSpico şimdiye kadar donanımlarıma zarar vermiş midir?
KMSpico yazılımsal zarar veriyordur ve format ile çözülür diye tahmin ediyorum.

Temiz kurulumdan sonra OEM keye mi ihtiyacım var?
Deneme sürümünü kullanabilirsiniz. Kurulumda Key gerekli değil.

Videoya bakmıyorum. Bazı adımların yanlış olduğunu hatırlıyorum.

Temiz kurulum için bu konuya bakınız.

KMSpico şimdiye kadar donanımlarıma zarar vermiş midir?

Temiz kurulumdan sonra OEM keye mi ihtiyacım var?

Çözüm

Videoda RAM frekanslarını arttırıyor. Onu yapmak gerekiyor mu?

Bu arada hocam rehberdeki gibi yaparsam HDD'nin içindeki dosyalar kalır mı?
Bu ekranda HDD'ye ellemezseniz bir şey olmaz. Diğer diski biçimlendirmeniz/silmeniz gerekiyor.

1627386299499.png

Tavsiyem direkt HDD'yi çıkartın gitsin.

Bu ekranda HDD'ye ellemezseniz bir şey olmaz. Diğer diski biçimlendirmeniz/silmeniz gerekiyor.

Eki Görüntüle 1119608

Tavsiyem direkt HDD'yi çıkartın gitsin.
Öyle yapacağım hocam mecburen. Yapacak bir şey yok. Tüm indirilecek programları not aldım. Önemli bir kaç text dosyam vs. var. Bunları yedeklemem lazım. Nasıl yedekleyebilirim?

Öyle yapacağım hocam mecburen. Yapacak bir şey yok. Tüm indirilecek programları not aldım. Önemli bir kaç text dosyam vs. var. Bunları yedeklemem lazım. Nasıl yedekleyebilirim?
Bulut sistemlere kaydedebilir veya dediğim gibi HDD'ye atıp HDD'yı sıfırlamazsın.

@mor ekmek Format işlemi başarılı olursa konuyu çözüldü işaretler kapatırsın. Başarılı olmazsa buradayım sorun varsa etiketleyebilirsin.

Son düzenleme:
Bulut sistemlere kaydedebilir veya dediğim gibi HDD'ye atıp HDD'yı sıfırlamazsın.

@mor ekmek Format işlemi başarılı olursa konuyu çözüldü işaretler kapatırsın. Başarılı olmazsa buradayım sorun varsa etiketleyebilirsin.
Ben C ve D diskini yani bölüm 0 ile bölüm 1'i biçimlendirmek istiyorum ama videoda yeni bölümler ekliyor. Orada kafam karıştı. Daha önce hiç format atmadığım için bilmiyorum nasıl yapacağımı.

Geri
Yukarı