Temiz kurulum öncesi programları tek tek silmek

333657

Hectopat
Makaleler
9
Ne zaman format atmak istesem, temiz kuruluma başlamadan önce programları tek tek siliyorum, dosya kalıntılarını tek tek inceleyip en sonunda emin olunca format atıyorum. Siz de böyle bir şey yapıyor musunuz? Format öncesi sanırım yanlışlıkla önemli bir dosyayı silmek istemiyorum. Bazıları ise direkt biçimlendirip geçiyor. :D

Son düzenleme:
Format atarken diskinizi biçimlendirin uğraşmazsınız :D
Konuyu okumadınız herhalde. Tabii ki biçimlendirince her şey gidiyor tek tuşla. Ben tüm programları tek tek kontrol edip siliyorum ki arada kalan önemli bir dosya varsa açığa çıksın diye. Çok program yüklü olduğu için emin olmak istiyorum, gözden kaçabilir. Zaten programları sildikten sonra biçimlendiriyorum.

Konuyu okumadınız herhalde. Tabii ki biçimlendirince her şey gidiyor tek tuşla. Ben tüm programları tek tek kontrol edip siliyorum ki arada kalan önemli bir dosya varsa açığa çıksın diye. Çok program yüklü olduğu için emin olmak istiyorum, gözden kaçabilir. Zaten programları sildikten sonra biçimlendiriyorum.
USB disk alsanız daha iyi değil mi? Dosyaları ayıklerken bulduğunuz önemli dosyaları atarsınız. Bir daha gerek kalmaz.

Kişisel dosyalarınız harici önemli ne dosyası olabilir ki? Gereksiz işlem yapıyorsunuz büyük ihtimalle. Bu da zaman kaybına yol açar.

USB disk alsanız daha iyi değil mi? Dosyaları ayıklerken bulduğunuz önemli dosyaları atarsınız. Bir daha gerek kalmaz.
Sistemde çok program, ve dolayısıyla çok klasör var. Arada benim bazı özel dosyalarımı sakladığım klasörler de var. O çok klasör arasında kayboluyorlar. O yüzden öncelikle programları silip klasör boşaltıyorum.
Zaten dosyaları USB disklere atıyorum.
Bir daha yaptığım bir şey yok zaten? Önemlileri çıkartıp format atıyorum.

Son düzenleme:
Sistemde çok program, ve dolayısıyla çok klasör var. Arada benim bazı özel dosyalarımı sakladığım klasörler de var. O çok klasör arasında kayboluyorlar. O yüzden öncelikle programları silip klasör boşaltıyorum.
Zaten dosyaları USB disklere atıyorum.
Bir daha yaptığım bir şey yok zaten? Önemlileri çıkartıp format atıyorum.
Tamam o zaman devam edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı