Satıldı Temiz Ryzen 3 3200G

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ConTroller

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben RTX 3080 ve Ryzen 7 4700X için uzun süre bekliyordum, tabii RTX 3080 ertelenince ben de çıldırdım artık. Haziran'da X570 anakart, 16 GB RAM, 1TB 970 Evo gibi overkill sistem dizip bir. Ryzen 3 3200G aldım. Hala kullanıyorum, tertemiz. Overkill sistemi tamamlayınca boşta kalacağı için ne yapacağım bilmiyorum.

Bu işlemciyi Haziran'da aldım, ve hala kullandığım için sıkıntısı yok zaten o bilgisayardan yazıyorum şu an. Rocket League oynuyorum, CS:GO oynuyorum beni pek üzmedi yakın zamanda. Gayet yeterli. Bunu 800TL civarında almıştım, ama çok daha düşük bir fiyatla satabilirim. Dediğim gibi tertemiz kurulumunu yapıp hallettik.
CS:GO testi (Ryzen 3 3200G ve kendi entegre GPU'su, hafif overclock, Max. Sıcaklık 76 derece, Ryzen Master'dan hep hafif overclock yaparım.) -çözünürlük hep 1080P.
Tüm grafikler en üstte, dust 2 70~FPS.
Office 80-90FPS.
Tüm grafikler en düşükte, dust 2 100-120FPS, belki de daha fazla. Pek hatırlamıyorum.
Office denemedim, fakat AWP lego haritasında FPS 200'lere geliyor hatta geçebiliyordu.
Rocket League, FXAA yüksek, geriye kalanlar en yüksek: 50FPS.
Anti-alias yok, grafikler en düşük, FPS: 60-70(?), FPS'ime fazla bakmadım ama bilemiyorum. FPS düşmesi yaşamadım genelde.

Testler 2x8GB DDR4 3200MHz RAM ile XMP aktifken yapılmıştır. Bu işlemciyi hafif overclockla kullandım, sıcaklık 80'e yaklaşmadı bile. Dediğim gibi hala kullanıyorum. B450, X470, B550, X570 ve belki B350 anakartlarda bile çalışır bir işlemci(?), Ben X570'de kullandım, VRM'ler falan üst düzey, problem yaşamadım. Yani kendi liginin üstünde ekipmanlarla çalıştırıldı hep, hiç AAA oyunları oynamadım kompetitif oyunlarda takıldım ya da öyle minik oyunlar. FNAF, fnac, tjoc: R gibi oyunlar da oynadım, bunun dışında CS:GO, Rocket League, Rocket League'de size 60FPS deneyimi yaşatabiliyor 1080P'de, yani 120 144FPS'lere çıkıp akıcılığı tadamıyorsunuz ama işlemci ve ekran kartını 300-500 liraya satacağım için üst düzey beklentiniz olmasın zaten.

Bakınız, dediğim gibi bununla ne yapacağım bilmiyorum, size temiz olduğunu kanıtlarım, bir abimiz gelir ofis işleri okul vb. için düşük bütçeye bilgisayar toplar bu ona yardımcı olur belki. Fiyat hakkında karara varmadım fakat siz iyi ve mantıklı bir teklifle gelin(?), Bu işlerin nasıl olduğunu bilmiyorum açıkçası, Technopat'ta satılık ilanlarına vb. bakmadım acaba ben Ryzen 3 3200G'yi yararıma dönüştürebilir miyim diye buradayım, fiyat için fazla bir şey istemiyorum önemli değil fakat çok ucuza da satmayı düşünmüyorum. Ekran kartı GT1030'a yakın kuvvet sergilerken GT1030 dengi ekran kartı ile darboğaz yapmayan bir işlemciyi ondan düşük bir fiyata ya da dengi fiyata almanız gayet mantıklı bir şey bence. Daha ne detay belirtmem gerekir söyleyin, size dürüstçe açıklamamı yaparım.

Yaşadığım yer, Antalya-Alanya.

Fiyat nedir?

Kayseri'de oturmuyorum.

Hocam ilgili numaradan ulaşır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı