Temizlenen bilgisayarın parçaları çalışıyor fakat görüntü gelmiyor

Littman

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Az önce bilgisayarımı temizliyordum ve işim bitti, parçaları monte ettim fakat ekrana görüntü gelmiyor. Fanlar vs. her şey çalısiyor fakat sadece görüntü yok. (Ellerimi peteğe sürerek statik elektiriği aldım.) Bu durumda ne yapmalıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS pilini çıkartıp tekrar takmayı dene, bazen hata yapmasan bile elektriği kestiğin için bu tür durumlar olabiliyor. Yine olmaz ise kabloları çıkartıp tekrardan takmayı deneyebilirsin.

Temizlerken ıslak bir şeyle mi temizlediniz?

Hayır hava püskürttüm.
BIOS pilini çıkartıp tekrar takmayı dene, bazen hata yapmasan bile elektriği kestiğin için bu tür durumlar olabiliyor. Yine olmaz ise kabloları çıkartıp tekrardan takmayı deneyebilirsin.

Hocam BIOS pilini deneyeyim kablo demişsiniz çıkarttığım kablolarımı çıkarıp takayım yoksa tüm sistemin kablolarını mı?

Hocam pili tekrar takayim mi?

Normalde pili çıkartıp 10sn falan dışarıda tutup bilgisayarı açmadan geri takman gerekiyordu. BIOS sıfırlama işlemi öyle yapılıyor, bu kadar söktüğüne göre biliyorsundur diye tahmin ettim.

Eğer BIOS pilsiz çalıştırdıysan bilgisayarı kapat şimdi, geri takıp tekrar çalıştırabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı