Çözüldü Temizlik sonrası kasa çalışıyor görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zuhntr

Hectopat
Merhaba öncelikle, bilgisayarımı temizlemek için işlemci soğutucusu, ekran kartını ve kasa fanlarını çıkardım.

Ekran kartının fan ve diğer kısmını sökerek fanları temizleyip geri taktım. (kablolarıyla oynamadım.) İşlemci soğutucusunu da çıkarıp fanını sildikten sonra taktım ve kablosunu taktım.
Ekran kartını taktım, işlemcimi taktım fanlar da bağlı en başta neyse şimdi de bilgisayar açılmıyor.

Ekran kartı fanları.
İşlemci soğutucusu fanı.
Kasa fanları.
Her şey çalışıyor olmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabiliR? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Çözüm
Kardeşim eğer işlemciyi çıkardıysan ya da işlemci fanına dahi hava tutup temizlediysen vs. işlemcinin üzerindeki termal macun metalik olduğu için sızma yapmıştır normal bir şekilde :) Senin gibi bu sorunu yaşayıp 4-5 saat uğraşmıştım olmadıydı evvelsi gün Full zaman ayırmıştım en son işlemci bloğundan taşan termal macunu sildim ve fanın altında tabaka kalıp yapışan termal macunu da sildim çözüldü :) Yeni macunun varsa macun sür yoksa taşan yerler illaki vardır onu kontrol et işlemcini doğru taktın mı? Onu da kontrol et.
RAM’leri söktünüz mü?
Bu arada, ekran kartına bu kadar detaylı temizlik yapmanıza gerek yok :)
Ek olarak, soğutucuyu söktükten sonra tekrar termal macun uygulaması yapılması gerekir.

Merhaba öncelikle, bilgisayarımı temizlemek için işlemci soğutucusu, ekran kartını ve kasa fanlarını çıkardım.

Ekran kartının fan ve diğer kısmını sökerek fanları temizleyip geri taktım. (kablolarıyla oynamadım.) İşlemci soğutucusunu da çıkarıp fanını sildikten sonra taktım ve kablosunu taktım.
Ekran kartını taktım, işlemcimi taktım fanlar da bağlı en başta neyse şimdi de bilgisayar açılmıyor.

Ekran kartı fanları.
İşlemci soğutucusu fanı.
Kasa fanları.
Her şey çalışıyor olmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabilir? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

RAM'leri kontrol edin. Yerlerine tam oturduklarından emin olun.

RAM’leri söktünüz mü?
Bu arada, ekran kartına bu kadar detaylı temizlik yapmanıza gerek yok :)
Ek olarak, soğutucuyu söktükten sonra tekrar termal macun uygulaması yapılması gerekir.
Ramleri söktüm ve düzgünce taktım 4 5 kere denedim diğer slotta da denedim.
Termal macun uygulaması yapılmassa açılmaz mı?
RAM'leri kontrol edin. Yerlerine tam oturduklarından emin olun.
Eminim hocam 4 5 kere çıkarıp taktım diğer slotta da denedim

Ramleri söktüm ve düzgünce taktım 4 5 kere denedim diğer slotta da denedim.
Termal macun uygulaması yapılmassa açılmaz mı?
Hayır, açılır. Fakat soğutucu söküldükten sonra tekrardan termal macun uygulaması yapılması gerekir çünkü soğutucu bir sıkıntısı olmadığı sürece sökülmemesi gereken bir parçadır.

@zuhntr
Uygulayabilir misiniz?

Kardeşim eğer işlemciyi çıkardıysan ya da işlemci fanına dahi hava tutup temizlediysen vs. işlemcinin üzerindeki termal macun metalik olduğu için sızma yapmıştır normal bir şekilde :) Senin gibi bu sorunu yaşayıp 4-5 saat uğraşmıştım olmadıydı evvelsi gün Full zaman ayırmıştım en son işlemci bloğundan taşan termal macunu sildim ve fanın altında tabaka kalıp yapışan termal macunu da sildim çözüldü :) Yeni macunun varsa macun sür yoksa taşan yerler illaki vardır onu kontrol et işlemcini doğru taktın mı? Onu da kontrol et.

Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı