Çözüldü Temizlik sonrası kasa çalışıyor görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zuhntr

Hectopat
Merhaba öncelikle, bilgisayarımı temizlemek için işlemci soğutucusu, ekran kartını ve kasa fanlarını çıkardım.

Ekran kartının fan ve diğer kısmını sökerek fanları temizleyip geri taktım. (kablolarıyla oynamadım.) İşlemci soğutucusunu da çıkarıp fanını sildikten sonra taktım ve kablosunu taktım.
Ekran kartını taktım, işlemcimi taktım fanlar da bağlı en başta neyse şimdi de bilgisayar açılmıyor.

Ekran kartı fanları.
İşlemci soğutucusu fanı.
Kasa fanları.
Her şey çalışıyor olmasına rağmen ekrana görüntü gelmiyor. Sebebi ne olabiliR? Şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Çözüm
Kardeşim eğer işlemciyi çıkardıysan ya da işlemci fanına dahi hava tutup temizlediysen vs. işlemcinin üzerindeki termal macun metalik olduğu için sızma yapmıştır normal bir şekilde :) Senin gibi bu sorunu yaşayıp 4-5 saat uğraşmıştım olmadıydı evvelsi gün Full zaman ayırmıştım en son işlemci bloğundan taşan termal macunu sildim ve fanın altında tabaka kalıp yapışan termal macunu da sildim çözüldü :) Yeni macunun varsa macun sür yoksa taşan yerler illaki vardır onu kontrol et işlemcini doğru taktın mı? Onu da kontrol et.
Herkes klasik RAM temizle vs. falan yazmış insanlar maalesef ki çok şey bildğini sanıyor ama hiçbir şey bilmiyorlar :D eğer cidden RAM sökmelik veya RAM slotlarını silmelik vs. bir durum olsaydı zaten bip sesleri alırdın hata kaynağını anlardın neyse hayırlı olsun.

Arkadaşın yaşadığı sorunu ben de yaşadım bilgisayar söküp temizledikten sonra daha görüntü alamadım. Bilgisayarcı çağırdım termal macun döktü bol keseden, dediğiniz gibi sızma oldu büyük ihtimalle. RAM vs çözümlerinin çoğunu denedim olmadı 1, 2 gün uğraştım beceremeyince son çare garantiye verdim. Sıfır işlemci verdiler. Diğer parçaların da gelmesini bekliyorum her parçayı vermiştim. Umarım geldiğinde aynı sorunu yaşamam :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes klasik RAM temizle vs. falan yazmış insanlar maalesef ki çok şey bildğini sanıyor ama hiçbir şey bilmiyorlar :D eğer cidden RAM sökmelik veya RAM slotlarını silmelik vs. bir durum olsaydı zaten bip sesleri alırdın hata kaynağını anlardın neyse hayırlı olsun.

Senden hiçbir şey bilmediğini belli ettin. Aynı sorun benim bilgisayarımda da olmuştu hiç bip sesi çıkarmıyordu ama sorun RAM'lerin yerine oturmamasıydı. Çok bilmişlik yapma. Her bilgisayarda o bip sesini çıkaran aygıt bulunmuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Senden hiçbir şey bilmediğini belli ettin. Aynı sorun benim bilgisayarımda da olmuştu hiç bip sesi çıkarmıyordu ama sorun RAM'lerin yerine oturmamasıydı. Çok bilmişlik yapma. Her bilgisayarda o bip sesini çıkaran aygıt bulunmuyor.

Neden bu kadar üzülüp tilt oldun ki :D :D Bu kadar üzülüp içerleneceğini bilsem yazmazdım ki :D
Arkadaşın yaşadığı sorunu ben de yaşadım bilgisayar söküp temizledikten sonra daha görüntü alamadım. Bilgisayarcı çağırdım termal macun döktü bol keseden, dediğiniz gibi sızma oldu büyük ihtimalle. RAM vs çözümlerinin çoğunu denedim olmadı 1, 2 gün uğraştım beceremeyince son çare garantiye verdim. Sıfır işlemci verdiler. Diğer parçaların da gelmesini bekliyorum her parçayı vermiştim. Umarım geldiğinde aynı sorunu yaşamam :)

İnşallah yaşamazsın kral.
Sorunu çözmüş olabilirsiniz ama saygısızlığın bir lüzmu yok. Herkesin çok bildiğini sandığı falan yok. Her anakartta her kasada buzzer yok ki olsaydı işlemci yüzünden de bip sesi alabilirdi. Burada sorun ihtimallerle çözülüyor zaten. Tartışma yapmayacağım. Konu sahibine hayırlı olsun dileklerimi iletiyorum.

Saygıszlık yapmadım tamamen öznel konuştum aslında yorum kasmak için kalkıp ha bire bip mesajlarını kopyala yapıştır yapan arkadaşlaraydı tamamen lafım ama siz diğer arkadaş gibi hırlamadan gürlemeden insan gibi konuyu güzelce açıkladığınız için saygım sizlere sonsuz.

Artı -1 Eksi
Neden bu kadar üzülüp tilt oldun ki :D :D bu kadar üzülüp içerleneceğini bilsem yazmazdım ki bebiş :D neyse sen biplemeye devam et kanka ne deyim.

İnşallah yaşamazsın kral.

Saygıszlık yapmadım tamamen öznel konuştum aslında yorum kasmak için kalkıp ha bire bip mesajlarını kopyala yapıştır yapan arkadaşlaraydı tamamen lafım ama siz diğer arkadaş gibi hırlamadan gürlemeden insan gibi konuyu güzelce açıkladığınız için saygım sizlere sonsuz.

Yazacak bir şey yok. Gram bilgin de yok zaten. Tamam çok bilmiş abi öyle olsun. Kafanda eskilerde kalmış her pc senin gibi biplemiyor artık.

Yazacak bir şey yok. Gram bilgin de yok zaten. Tamam çok bilmiş abi öyle olsun. Kafanda eskilerde kalmış her PC senin gibi biplemiyor artık.

1650'li sistemim var imzamı görmeyen kör arkadaşım içerlenip bu kadar kendini üzmeye devam edeceksin gibi muteledim seni sen git Minecraft'ta mod falan yap ne bileyim hadi :D

Artı -1 Eksi

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara teşekkür ederim.
Fakat gerçekten bazen boş yapmak için yazan çok oluyor.

TEŞEKKÜRLER hocam.

Dostum rencide etmek gibi bir niyetim yok seni, senin yaklaşımın da doğru değil bunu buradan 100 kişiye sorsak 99'u hatalı seni gösterebilir :) evet temizlik yapıp da çıkartmadığım halde RAM sorunu yaşadığım anlar açılmama olayı çok fazla oldu ayrıca, RAM ile alakalı benim PC de arıza sesi gibi bir ses vermez. Silgi olayını da yabana atmamak gerekir çok basit ama, çok etkili bir çözüm olabiliyor birçok kez bilgisayarlar da bu şekil de hataları arızaları basit bir şekil de onardığım oldu ve hatta ekran kartını çıkartıp takmam sonucun da görüntüyü aldığım zaman bile oldu. Demem o ki PC de nokta atışı yapmak her zaman kolay olmaz, herkes bir şey söyleyebilir sadece saçma öneri olmadığı müddetçe yoruma bakıp yapıp yapmamak kişiye bağlı. 10 tane çözüm yolu gösterilebilir onlardan bir tanesi illaki çıkacaktır muhtemelen, çözümler de bence böyle bulunur. Elbette ki macun taşarsa kenarlara yayılırsa sıkıntı olur ama, böyle macunun taşması gibi bir cevap okumadım sadece macunu değiştirmiş ve sorun çözülmüş. Bu şekilde de sorunun çözüldüğüne ne yalan söyleyeyim inan ki ben hala inanmakla inanmamak arasın da gittim geldim ve doğrusu anlam veremedim. Arkadaş yalan söylüyor da demiyorum yanlış anlaşılmasın. Macunu değiştirmese bile o PC'nin yüz de yüz açılması gerekir ve hatta macunu silip macunsuz taksın yine çalışır. En fazla reset atar durur PC ısıdan dolayı, yani PC sürekli çalışmaz. Macun taşmamışsa hadi taşmış temizlemiş diyeyim ama, böyle bir temizlik yok ortada gibi gördüm ben. Macunu silmeden takıp çalıştırdığım denediğim onca PC'ler oldu sadece ısı fazla oldu hepsi bu. Zaten işlemciyi çıkartıp PC'nin tozu hiçbir zaman alınmaz, böyle yaptıysa zaten pinlere toz kaçmaması zor ihtimal.

Dostum rencide etmek gibi bir niyetim yok seni, senin yaklaşımın da doğru değil bunu buradan 100 kişiye sorsak 99'u hatalı seni gösterebilir :) evet temizlik yapıp da çıkartmadığım halde RAM sorunu yaşadığım anlar açılmama olayı çok fazla oldu ayrıca, RAM ile alakalı benim PC de arıza sesi gibi bir ses vermez. Silgi olayını da yabana atmamak gerekir çok basit ama, çok etkili bir çözüm olabiliyor birçok kez bilgisayarlar da bu şekil de hataları arızaları basit bir şekil de onardığım oldu ve hatta ekran kartını çıkartıp takmam sonucun da görüntüyü aldığım zaman bile oldu. Demem o ki PC de nokta atışı yapmak her zaman kolay olmaz, herkes bir şey söyleyebilir sadece saçma öneri olmadığı müddetçe yoruma bakıp yapıp yapmamak kişiye bağlı. 10 tane çözüm yolu gösterilebilir onlardan bir tanesi illaki çıkacaktır muhtemelen, çözümler de bence böyle bulunur. Elbette ki macun taşarsa kenarlara yayılırsa sıkıntı olur ama, böyle macunun taşması gibi bir cevap okumadım sadece macunu değiştirmiş ve sorun çözülmüş. Bu şekilde de sorunun çözüldüğüne ne yalan söyleyeyim inan ki ben hala inanmakla inanmamak arasın da gittim geldim ve doğrusu anlam veremedim. Arkadaş yalan söylüyor da demiyorum yanlış anlaşılmasın. Macunu değiştirmese bile o PC'nin yüz de yüz açılması gerekir ve hatta macunu silip macunsuz taksın yine çalışır. En fazla reset atar durur PC ısıdan dolayı, yani PC sürekli çalışmaz. Macun taşmamışsa hadi taşmış temizlemiş diyeyim ama, böyle bir temizlik yok ortada gibi gördüm ben. Macunu silmeden takıp çalıştırdığım denediğim onca PC'ler oldu sadece ısı fazla oldu hepsi bu. Zaten işlemciyi çıkartıp PC'nin tozu hiçbir zaman alınmaz, böyle yaptıysa zaten pinlere toz kaçmaması zor ihtimal.

Merhaba iyi akşamlar dostum, inanki bende sadece kuruyan termal macunumu temizlemekle sorunun çözüleceğine inanmamıştım.
Fakat denemek istedim çünkü söylediğin RAM temizleme olayını ben macun olayından 1,2 saat önce 7,8 defa denedim merak etme.
Yani denemediğim tek yöntem sanırım o kalmıştı, BIOS pili tak çıkar. Ekran kartı silgi, RAM silgi olayı vesaire, bunları yaptığımda çalıştı, fakat görüntü vermedi sistem.
Macunu temizleyip yerine yeni macun sürdüğümde, sorunumun çözüldüğüne göre ben bu sorunun çözümünü RAM'e bağlayamam.
Umarım beni anlamışsındır.

Merhaba iyi akşamlar dostum, inanki bende sadece kuruyan termal macunumu temizlemekle sorunun çözüleceğine inanmamıştım.
Fakat denemek istedim çünkü söylediğin RAM temizleme olayını ben macun olayından 1,2 saat önce 7,8 defa denedim merak etme.
Yani denemediğim tek yöntem sanırım o kalmıştı, BIOS pili tak çıkar. Ekran kartı silgi, RAM silgi olayı vesaire, bunları yaptığımda çalıştı, fakat görüntü vermedi sistem.
Macunu temizleyip yerine yeni macun sürdüğümde, sorunumun çözüldüğüne göre ben bu sorunun çözümünü RAM'e bağlayamam.
Umarım beni anlamışsındır.

İyi akşamlar dostum, sadece RAM'e tabii ki bağlama. Yapılacak ne varsa adan Z ye yapılır elbette sorunun çözülmesi için elinden, elimizden geldiği kadar. Benim sadece sözlerim daha çok arkadaş içindi, diğer arkadaşın da sözün de yanlış bir şey yok o da öneri sunmuş ki bu da arızayı giderebilme özelliğine sahiptir diye düşündüm ama, daha farklı bir öneri, yöntem doğru çıkmış bundan ötürü önerisi için teşekkür ederiz. PC'nin prizi takılı mı? Diye de bir arkadaş sormuş buna güldüm tabii ki ama, bu sözle diğer arkadaşın yardım olarak sunduğu öneriyi kıyaslarsak hiç olmaz. PC'nin fişi takılı mı? Tamam buna denecek bir söz yok hala gülüyorum. Bir de arıza bulunduktan sonra diğer insanlara laf atmak çok doğru değil, insanlar kendisini iyi hissetmez demek istediğim bu, kötü niyet yok. Sonuçta herkes burada zaman harcıyor az ya da çok bir de üzerine alay edilirse zoruna gider. Ben çok iyi anlıyorum arkadaşı ondan mesaj atma gereği duydum kimsenin avukatı değilim ama, sessiz kalamadım. Bip sesi falan olmaz böyle bir ses gelmez her bilgisayardan, evet eski PC mde vardı bu özellik. Doğru ile kalsak daha güzel olurdu :)

Yeni konular

Geri
Yukarı