Rehber Temp klasörleri nasıl silinir?

Temp (%temp%) dosyalarını silmek için şu adımları izleyiniz:

İlk olarak arama çubuğuna "çalıştır" yazın. (Bunun yerine "windows+r" tuşlarına da basabilirsiniz.)
Ekran görüntüsü 2021-02-27 190139.jpg

Çıkan uygulamayı açın.

Ardından açılan pencereye %temp% yazın.

Ekran görüntüsü 2021-02-27 190207.jpg

Önünüze bir dosya açılacaktır. İçinde olduğunuz dosya, temp dosyasıdır. control + a yaparak tüm dosyayı seçebilir, ardından sağ tık yapıp "sil" diyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Burada vardı ama yine de elinize sağlık bilmeyen için iyi bir rehber.

Burada vardı ama yine de elinize sağlık bilmeyen için iyi bir rehber.

Ben detaylı anlatmak istedim hocam. :)

Bu işlem temp dosyasını silmiyor, sadece içini temizliyor. Yanıltıcı başlık. Temp dosyasını silmek demek komple silmek demek. Ancak geçici dosyalarla beraber bunu yapsanız bile tekrar gelecektir yani Temp dosyası asla silinemez.

Bu işlem temp dosyasını silmiyor, sadece içini temizliyor. Yanıltıcı başlık. Temp dosyasını silmek demek komple silmek demek. Ancak geçici dosyalarla beraber bunu yapsanız bile tekrar gelecektir yani Temp dosyası asla silinemez.
O dosya olmazsa kullandığınız uygulamalar 1-2 açılıştan sonra sorun yaratmaya başlar komple silinmemesi gerek zaten.

O dosya olmazsa kullandığınız uygulamalar 1-2 açılıştan sonra sorun yaratmaya başlar komple silinmemesi gerek zaten.

Çoğu program önbellekte tutmak için temp dizinini kullanır kendi programlarımda dahi orayı kullanıyorum veri değişimi sırasında önbellek okunarak program daha hızlı çalışıyor amaç bu. Dosyayı Admin yetkiniz dahi olsa silemezsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı