%Temp% klasörünü sildikten sonra FPS düşüşleri

zehirx

Hectopat
Merhaba,
%Temp% klasörünün içindeki ne kadar klasörü varsa sildim. Bir forumda klasörleri değil klasörlerin içini silin yazmışlar. Sildikten sonra bilgisayar açıldığında hoş geldiniz yazısında drop yemeye başladım. Neden böyle oldu veya başka bir zararı olur mu acaba?

Sen Windows'un hızlıca getirebileyim diye hazırladığı geçici dosyayı silersen o da mecburen dosyayı sıfırdan tekrar oluşturur ve bu da haliyle hazır olanı getirmekten yavaş olur. Zamanla eski halini alacaktır, "temp" de dolacaktır :D.

Merhaba,
%Temp% klasörünün içindeki ne kadar klasörü varsa sildim. Bir forumda klasörleri değil klasörlerin içini silin yazmışlar. Sildikten sonra bilgisayar açıldığında hoş geldiniz yazısında drop yemeye başladım. Neden böyle oldu veya başka bir zararı olur mu acaba?
Ben sürekli silerim hiçde birşey olmadı bu zamana kadar. Başka dosya silmiş olmayasınız? Hatta ben boot hızımı bu şekilde artırmıştım.

Bir sorun olmaz. Adı üstünde, geçici klasörler. Örneğin bir resim dosyasının önizlemesi gibi şeyler olur o klasörde. Bunları sildiğin zaman, ihtiyacın olduğunda o resimin bulunduğu klasöre girersin ve anlık bir simge görürsün. Çok hızlı bir şekilde tekrar resim dosyasının önizlemesi görünür. Thumbnail deniyor önizlemelere. Bu gibi geçici dosyaların bulunduğu bir klasör. Silmek performans artışı sağlamaz. Yani FPS düşüşü falan yaşamanın bununla ilgisi olduğunu düşünmüyorum.

Sen Windows'un hızlıca getirebileyim diye hazırladığı geçici dosyayı silersen o da mecburen dosyayı sıfırdan tekrar oluşturur ve bu da haliyle hazır olanı getirmekten yavaş olur. Zamanla eski halini alacaktır, "temp" de dolacaktır :D.

Herkese cevapları için teşekkürler. Anladım temp kalsörü bildiğimiz önbellek gibi bir şey o zaman teşekkürler daha dikkatli olurum artık zaten sorunda ortadan kalktı temp klasörü yeniden dolmaya başladıkça.

Geri
Yukarı