Temp, %temp% ve prefetch dosyası içerisindekileri silmeli miyim?

Temp içindekiler geçici dosyalar, onları silebilirsiniz.

Prefetch ise gerekli önbellek dosyalarını bulunduruyor, silerseniz onlar tekrar oluşana kadar ufak bir yavaşlama gözlemleyebilirsiniz. Çok fazla program yükleyip kaldırdıysanız temizleyebilirsiniz, bir sürelik yavaşlamadan sonra daha hızlı bir sistem elde edebilirsiniz. Temp klasörleri gibi çok sık temizlik yapmayın ama.

Temp içindekiler geçici dosyalar, onları silebilirsiniz.

Prefetch ise gerekli önbellek dosyalarını bulunduruyor, silerseniz onlar tekrar oluşana kadar ufak bir yavaşlama gözlemleyebilirsiniz. Çok fazla program yükleyip kaldırdıysanız temizleyebilirsiniz, bir sürelik yavaşlamadan sonra daha hızlı bir sistem elde edebilirsiniz. Temp klasörleri gibi çok sık temizlik yapmayın ama.

O zaman temp ve %temp% klasörlerini silebilirim değil mi hocam? Peki Windows'un kurulu olduğu diski temizlemekte bir sakınca var mı acaba?

O zaman temp ve %temp% klasörlerini silebilirim değil mi hocam?
Evet, onlardan problem olmaz.

Peki Windows'un kurulu olduğu diski temizlemekte bir sakınca var mı acaba?
Burada ne kastettiğinizi tam olarak anlayamadım. Disk Temizleme aracını mı kastediyorsunuz? Onu kullanabilirsiniz, yalnız İndirilenler klasörü gibi konumlarda önemli dosyalarınız olmadığına ya da oraların temizlik için işaretli olmadığına dikkat edin. Yanlışlıkla dosyalarınızı kaybetmeyin.

Evet, onlardan problem olmaz.

Burada ne kastettiğinizi tam olarak anlayamadım. Disk Temizleme aracını mı kastediyorsunuz? Onu kullanabilirsiniz, yalnız İndirilenler klasörü gibi konumlarda önemli dosyalarınız olmadığına ya da oraların temizlik için işaretli olmadığına dikkat edin. Yanlışlıkla dosyalarınızı kaybetmeyin.

Yok hocam şu kısımdaki disk temizlemeden bahsetmiştim.
Ayrıca hocam, Windows ilk açıldığında uygulamalara girişler falan yavaş olabiliyor, ama 5 dakika sonra falan o yavaşlıktan eser kalmıyor.
Sanırım Windows ile alakalı değil mi?

Bahsettiğim disk temizleme kısmı;

Dosya Ekleri

• images (11).jpeg
    images (11).jpeg
    39,1 KB · Görüntüleme: 186

Yeni konular

Geri
Yukarı