Teog sonrası sistem toplama

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha fazla  
Arkadaşlar ilk teogda 2 yanlış getirdim. [emoji26] Babam eğer 2. teogda 1 yanlış veya tam getirirsem istediğim sistemi alacak. Neyse konuya gelelim; ilk olarak şuan erken mi?
Aklımda sli Gtx980 var çünkü 4k da bile performansının r9 295x2 den yüksek olduğu söyleniyor ama o zamana kadar (Nisan sonu.) acaba Amd r9 3xx serisiyle tek kartla iki 980'in gücünü geçebilirmi? Gerçi biraz Amd'ye antipatim var nedendir bilmem galiba ilk ve en yavaş sistemimin Amd tabanlı olmasından ve yazılım desteğinden dolayı. Bu arada sistem X99 olacak çünkü yanlış hatırlamıyorsam iki pci-e portuda x16 hızında çalışıyor. Yani aslında bu yüzden sli tercih ediyorum. Yoksa %30 gibi bir kayıp oluyor ki bu kadar parayı verdikten sonra böyle bir sonuç herkes için sinir bozucu olurdu.[emoji4] Arkadaşlar sistem kesinlikle hayali değildir lütfen ciddiye alın zaten sistemi topladıktan sonra karşılaştırmalı testlerini de paylasacağım. Sistemin geri kalanı zaten arada kalmadığım parçalar ama liste hazırlarsanız dahil edin diye söyleyeyim:

Anakart: X99 yonga setli olacak. Bunun dışında marka seçimini size bırakıyorum.[Arkadaşlar bu sistem beni 7-8 yıl götürecek ona göre masraftan kaçınmadan toplayın(Babam biraz cimridir[emoji2]) ama yani dedik diye de o kadar abartmayın. Yani demek istediğim uzun ömürlü ve garantide sıkıntı çıkartmayacak parçalar seçin.]

İşlemci: 2 adet x16 slotunu desteklemeli. Diğer yandan overclock yapabilirim ilerde otomatik olarak bunu da göze alın.

Ram: 16gb yeterli diye düşünüyorum ve frekansı anakartın desteklediği frekansla aynı olabilir sonuçta overclock yapacağım. Son olarak Cl15 veya 16 olabilir seçimi size bırakıyorum hangisini tercih ederseniz onu seçin.

Hdd: 2+2 4tb olabilir yada tek olarak da olur zaten hdd o kadar performansı etkilemez.

Ssd: İşte burada bilgim yetersiz kalıyor. Hangi arabirimi kullanan bir ssd almalıyım bilmiyorum ama sizler en hızlısını tercih ederseniz iyi olur. 250-500gb olabilir.

Sıvı soğutma: İşlemciye overclock yapacağım için çok iyi bir şey lazım en sinir olduğum şey sıcak işlemcidir.

Kasa: Full tower büyük bir şey olsun içerisi ferah olmalı ve de yandan şeffaf olursa iyi olur.

Güç kaynağı: 80+ olsun da sonra sıkıntı çıkmasın.[emoji13] 800-1000w olabilir.

Evet arkadaşlar önerilerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum iyi sosyaller.

Bu bilgisayara ihtiyacın var mı? Bana ailen durumunu zorlayıp alacak gibime geliyor. Baksana ya 1 ya da 0 çıkaracaksın diyor. Ailene fazla yük olma bence. Bütçe söyler misin?

Mehmet dedigin konuyu çok düşündüm ama gerçekten bütçe sıkıntısı yok. Ailemin maddi durumu iyi.

Bu arada bir de 4k monitör olacak.

Bu bilgisayara ihtiyacın var mı? Bana ailen durumunu zorlayıp alacak gibime geliyor. Baksana ya 1 ya da 0 çıkaracaksın diyor. Ailene fazla yük olma bence. Bütçe söyler misin?
0 ya da 1 demesinin sebebi normalde diğer sınavlarımda hep full yapmam.

Mehmet dedigin konuyu çok düşündüm ama gerçekten bütçe sıkıntısı yok. Ailemin maddi durumu iyi.

Bu arada bir de 4k monitör olacak.
Kardeşim belliki 2001 'lisin .Ailen maddi durumunun nasıl olduğunu sana göstermez . Bir villada oturursun ama bu zamanda babanın işleri sıkışıktır ve sen maddi durumunu iyi diye bilirsin ama gerçekte öyle değildir . Bence sen çok şey istiyorsun .Otur düşün bu sistemi aldığın zaman senelerde ne halde olacak .

Kardeşim belliki 2001 'lisin .Ailen maddi durumunun nasıl olduğunu sana göstermez . Bir villada oturursun ama bu zamanda babanın işleri sıkışıktır ve sen maddi durumunu iyi diye bilirsin ama gerçekte öyle değildir . Bence sen çok şey istiyorsun .Otur düşün bu sistemi aldığın zaman senelerde ne halde olacak .
Kardeşim babam benimle samimidir. Daha doğrusu bilgisayardan anlamadığı için banka işlemlerinde bile ben yardım ediyorum şuan borcumuz da yok.

Evet bence de çok abartmadan bir sistem topla. 10.000TL(+2000 4K monitör)'yi bulur bu yazdıkların. Gerçekten gerek yok öyle bir sisteme 4K vs. 1080P oyna yeter ama yine de sen bilirsin.

Bu arada ram CL konusunu yanlış biliyorsun. CL ne kadar düşükse o kadar iyi oluyor. CL tepki süresi.

Son olarak 10.000TL'ye de PC alsan 5.000TL'ye de yine 5-6 (büyük ihtimalle 5) yıl en fazla kullanırsın teknoloji hızlı ilerliyor.

Bence 5.000TL + monitör'ün üzerine çıkma.

Kardeşim babam benimle samimidir. Daha doğrusu bilgisayardan anlamadığı için banka işlemlerinde bile ben yardım ediyorum şuan borcumuz da yok.
Kardeşim tekrar söylüyorum . Onlar işin hayal kısmı . Nerden biliyorsun borcunuzun olmadığını . Allah için yapmayın verdiğiniz paralara yazıktır ben aldım 5100 TL 'ye bir bilgisayar ULTRA'da oynamak için ve sadece bir heves oldugunu anladım bilgisayara birşey olmasın diye low'da oynuyorum . bence 3000 tl 'lik bir pc sana yetecektir . 4K monitore ne gerek var.

Evet bence de çok abartmadan bir sistem topla. 10.000TL(+2000 4K monitör)'yi bulur bu yazdıkların. Gerçekten gerek yok öyle bir sisteme 4K vs. 1080P oyna yeter ama yine de sen bilirsin.

Bu arada ram CL konusunu yanlış biliyorsun. CL ne kadar düşükse o kadar iyi oluyor. CL tepki süresi.
Arkadaşım bu sistem beni baya bi götürmeli o nedenle dediğim gibi toplarsanız sevinirim. Ram konusunda da aydınlattığın için sağol

Ekran Alıntısı.PNG

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı