TEOG'a Çalışıpta Türkçe'den Başarısız Olmak

Uğurcan Gürler

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
1.dönem TEOG'a çalışmadan girmiştim, Türkçe'den 5 yanlış çıkmıştı, bu dönem çalıştım girdim yine 5 yanlış. Bu konuda ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sınavda aşırı zor paragraf yoktu. Heyecandan da yapmış olabilirsiniz. Belki jet,mimik sorusu zorlayabilir.

1. Teogda ben de türkçeden 6 yanlış yapmıştım, yanlış yaptığım sorular da okuma anlama sorusuydu. Bol bol okuma anlama testi çözerek kendimi geliştirdim. Sonuç 2. Teogda Türkçe dersinden 1 yanlış :)

Benim de yaptığım deneme sınavlarında genellikle Türkçe dersim tam olmuyordu ilk dönem. Kitap okuma alışkanlığı kazanmalısın. 2. dönem daha çok kitap okudum ve TEOG'um da full geldi. Biraz daha paragrafta anlam testi de çözmek yardımcı olabilirdi ama artık yapacak bir şey yok.

Kardeşim şahsen ben ilk TEOG'da 1 yanlış çıkarttım ve yılın başında normal seviyede okuma alışkanlığım vardı ama TEOG-1'den sonra kitap okuma alışkanlığım hafiflemişti. Deneme sınavlarında 3-5 yanlıştan 6-7 yanlışa yükseldiğini görür görmez daha fazla kitap okumaya başladım. Bu bana göre sadece Türkçe'de değil öbür derslere de etki eden bir aktivite. Kitap okunmalı okutulmalı !

Son sbs'ye çalışmadan girdim, sosyal tam ve Türkçe'de 1 boş vardı. Kitap okumaktan olabilir, zaten o sınavın yarısından çoğu paragraf.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı