Ter kokusuna karşı en iyi mücadeleyi sunan sprey deodorantlar

Deepcx

Kilopat
Selamlar, ter kokusu ile en iyi şekilde mücadele eden deodorantı satın almak istiyorum. Normalde konu başlığım Rexona Men vs Nivea Men olacaktı, hangisi daha iyi diye fakat bu ikisinden daha iyi bir marka model var mıdır? Sosyalde oluşturulan diğer konulara da baktım, Dove, Oldspice vs. öneren vardı, merak ettim açıkçası.

Benim aklımda iki model vardı. Birisi bu(Nivea), diğeri de bu(Rexona). Aşırı terleme rahatsızlığım yok ama koltuk altım ve sırtım diğer insanlara göre bir tık fazla terliyor. Hava sıcaksa olduğum yerde terleyebiliyorum ve bu zamanla kötü koku oluşmasına neden olabiliyor eğer deodorant sıkmadıysam. Dolayısıyla şu anki kullandığım(Axe) deodoranttan daha iyisine geçiş yapmak istiyorum. Bahsettiğim iki modeli de kullanmış olan varsa yorumlarını yazabilirler mi? Daha iyi bir önerisi olan var mı?

Selamlar, ter kokusu ile en iyi şekilde mücadele eden deodorantı satın almak istiyorum. Normalde konu başlığım rexona men vs nivea men olacaktı, hangisi daha iyi diye fakat bu ikisinden daha iyi bir marka model var mıdır? Sosyalde oluşturulan diğer konulara da baktım, dove, oldspice vs. öneren vardı, merak ettim açıkçası.

Benim aklımda iki model vardı. Birisi bu(Nivea), diğeri de bu(Rexona). Aşırı terleme rahatsızlığım yok ama koltuk altım ve sırtım diğer insanlara göre bir tık fazla terliyor. Hava sıcaksa olduğum yerde terleyebiliyorum ve bu zamanla kötü koku oluşmasına neden olabiliyor eğer deodorant sıkmadıysam. Dolayısıyla şu anki kullandığım(axe) deodoranttan daha iyisine geçiş yapmak istiyorum. Bahsettiğim iki modeli de kullanmış olan varsa yorumlarını yazabilirler mi? Daha iyi bir önerisi olan var mı?

Banyo yap basit ve öz bu parfümler ile olacak iş değil cicim cicim değil de sertçe al koltuk altlarını öyle 2-3 gün sıkıntı olmuyor.

Selamlar, ter kokusu ile en iyi şekilde mücadele eden deodorantı satın almak istiyorum. Normalde konu başlığım Rexona Men vs Nivea Men olacaktı, hangisi daha iyi diye fakat bu ikisinden daha iyi bir marka model var mıdır? Sosyalde oluşturulan diğer konulara da baktım, Dove, Oldspice vs. öneren vardı, merak ettim açıkçası.

Benim aklımda iki model vardı. Birisi bu(Nivea), diğeri de bu(Rexona). Aşırı terleme rahatsızlığım yok ama koltuk altım ve sırtım diğer insanlara göre bir tık fazla terliyor. Hava sıcaksa olduğum yerde terleyebiliyorum ve bu zamanla kötü koku oluşmasına neden olabiliyor eğer deodorant sıkmadıysam. Dolayısıyla şu anki kullandığım(Axe) deodoranttan daha iyisine geçiş yapmak istiyorum. Bahsettiğim iki modeli de kullanmış olan varsa yorumlarını yazabilirler mi? Daha iyi bir önerisi olan var mı?
Ben sana deodorant önermeyeceğim ama benim yıllardır kullandığım bir taktiği söyleyeceğim. Banyodan sonra koltuk altıma karbonat sürüyorum bir miktar ve uzun süre ter kokmuyorum. Sen de bunu yapıp üstüne herhangi bir deodorantı ya da parfümü sıkarsan yeterli olacaktır.
Vallahi ben çok terlemiyen bir kişi değilimdir ama 3 gün gidiyor dediğim gibi yapınca.
Kişiden kişiye değişiyor muhtemelen.

Banyo yap basit ve öz bu parfümler ile olacak iş değil cicim cicim değil de sertçe al koltuk altlarını öyle 2-3 gün sıkıntı olmuyor.
Mağaradan yeni çıkmadım hocam, en geç 2-3 günde bir duş alırım, duş almadığım gün dışarı çıkacaksam koltuk altımı şampuan ile yıkar, kurular öyle deodorant sıkarım.

Parfüm zaten kötü kokuyu gidermek değil güzel kokmak içindir, üstelik parfüm cilde değil temiz kıyafete sıkılır. Deodorant ise güzel kokmak için değil, kötü kokuyu engelleme amacıyla temiz ve kuru cilde doğrudan sıkılır.

Koltuk altı kılına gelecek olursak haftada 1 defa jiletle alıyorum, asla uzatmam, görünmemesi için de elimden geleni yapıyorum.

Bahsettiğinizden daha titizim ve buna rağmen kullandığım deodorantın işe yaramadığını, terlediğimi konuyu yazarken belirttiğimi sanıyordum.

Banyodan sonra koltuk altıma karbonat sürüyorum bir miktar ve uzun süre ter kokmuyorum
Tavsiyeniz için teşekkür ederim, karbonatın koku giderici özelliğinin olduğunu daha önce duymuştum. Zamanında botuma da karbonat döker bekletir, kokusunu alırdım. Fakat cilde kullanımı aklıma gelmemişti, birazdan araştırırım bir zararı var mıdır diye ama açıkçası bu şekilde yapmak istemem. Sebebi ise deodoranta daha fazla güveniyorum ister istemez.

Anti-perspirant olan deodorantları bundan yıllar önce kullanmıştım fakat o zamanlar nasıl kullanıldığını bilmiyordum tam olarak, hafızam da kötü olduğu için hangisi daha iyidir bilemiyorum. Nivea da Rexona da iyidir, yorum gelmezse belki ikisini de alır denerim :D

Ben Axe alıyorum. Evden çıkmadan kutuya üzerine boşaltınca ne ter ne de başka bir koku hissetmiyorum.
Axe maalesef öyle :D çok sıkman gerekiyor ama saatlerce dışarıda kalacaksan, terlediğinde kokular karışabiliyor ve bu hiç hoş olmuyor. Üstelik çok sıkarsan rahatsız edici olabiliyor yoğunluğu yüzünden. O yüzden diğer deodorantları tercih edeceğim artık.

Banyo yapmaya çözüm denecekse o zaman her gün banyo yapılmalı. 1 gün deodarantsız kalınca ertesi gün kokmaya başlar.
Evet haklısınız. Banyo yapmak çözüm değildir, zaten bir gerekliliktir. Şu anki bulunduğum şehir çok kötü değil, maksimum 2-3 gün dayanabiliyorsunuz duş almadan(en azından ben). Fakat birkaç ay sonra Mersin'e gidebilirim ve orası çok kötü. Her gün duş alman gerekiyor neredeyse ve örneğin duşunu aldın sabah vakti, akşama kadar kesin kokuyorsun(deodorant sıkmazsan). Banyo yapmak çözüm değil bu sebepten dolayı. Deodorant şart ve herkes kullanmalı. Sonra otobüste veya herhangi bir yerde kötü kötü kokularla karşılaşıyoruz.

Selamlar, ter kokusu ile en iyi şekilde mücadele eden deodorantı satın almak istiyorum. Normalde konu başlığım rexona men vs nivea men olacaktı, hangisi daha iyi diye fakat bu ikisinden daha iyi bir marka model var mıdır? Sosyalde oluşturulan diğer konulara da baktım, dove, oldspice vs. öneren vardı, merak ettim açıkçası.

Benim aklımda iki model vardı. Birisi bu(Nivea), diğeri de bu(Rexona). Aşırı terleme rahatsızlığım yok ama koltuk altım ve sırtım diğer insanlara göre bir tık fazla terliyor. Hava sıcaksa olduğum yerde terleyebiliyorum ve bu zamanla kötü koku oluşmasına neden olabiliyor eğer deodorant sıkmadıysam. Dolayısıyla şu anki kullandığım(axe) deodoranttan daha iyisine geçiş yapmak istiyorum. Bahsettiğim iki modeli de kullanmış olan varsa yorumlarını yazabilirler mi? Daha iyi bir önerisi olan var mı?

Her insan ter kokar ve bu doğaldır kokuyu engellemek vücuttaki toksinlerin atılmasını önlemektir bu da sizin vücudunuzu bayağı kullandıktan sonra kaşındırır elbiseye sıkabilirsiniz ama. Farmasi bayağı iyidir ben kullanıyorum modeli monsieur.

Yeni konular

Geri
Yukarı